Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopiowanie plików na dyski zewnętrzne USB - poradnik
#1
0
Pisałem już o tym na starym forum Minta ale wówczas nie otrzymałem wyczerpującej odpowiedzi.

Z tego względu, że mogłem już całkowicie zrezygnować z Windowsa, to temat powrócił i postanowiłem go rozwiązać oraz podzielić się doświadczeniami.

Jeżeli sformatujemy zewnętrzny dysk USB lub pendrive na NTFS lub exFAT, to podczas kopiowania plików, szczególnie o większej pojemności, gdy wskaźnik kopiowania zniknie i wyjmiemy dysk z portu USB, nawet wcześniej używając z prawokliku opcji „bezpiecznie usuń napęd” lub „wysuń”, to plik zostanie niewłaściwie skopiowany, pomimo tego, że ikona wygląda prawidłowo. Miałem przypadki, że skopiowany film nawet się odtwarzał na komputerze, ale później na playerze telewizora się zacinał lub nie można było go przewijać.
Dlatego jeżeli zniknie wskaźnik pobierania na dysk zewnętrzny, to należy trochę odczekać przed wyjęciem go z portu USB, a w przypadku pendrive'a, jeśli pobieramy duży, kilku-gigabajtowy plik, to poczekać trzeba najlepiej kilka minut.


Idealnym rozwiązaniem jest sformatowanie pendrive’a na FAT32, ponieważ wówczas wskaźnik pobierania znika dopiero po prawidłowym skopiowaniu pliku. Jedynym mankamentem takiego rozwiązania jest brak możliwości kopiowania plików większych niż 4 GB.


W przypadku, gdy pojawią się błędy podczas montowania pendrive’a lub dysku zewnętrznego USB sformatowanego w NTFS lub FAT32, to najlepiej użyć narzędzia „Dyski” z działu „Preferencje”. Zaznaczamy dysk, klikamy na zębate kółko i wybieramy: „napraw system plików”. To bardzo proste i skuteczne rozwiązanie. Lepszego nie znalazłem.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.

Albert Einstein
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Kopiowanie plików na dyski zewnętrzne USB - poradnik - przez omkar - 31-01-2022, 13:45

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości