Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z bluetooth i klawiaturą. Linux Mint 21
#3
0
(05-08-2022, 11:01)kruger84 napisał(a): 1. Sprawdź czy nie są czasem dostępne dodatkowe sterowniki poprzez aplet menadżer sterowników

2. Poprzez menadżera aktualizacji spróbuj zainstalować jakieś nowsze jądro systemu. Jeżeli ten laptop jest nowością na rynku, mogą przez jakiś czas być pewne problemy. W menadżerze aktualizacji kliknij widok / jądra systemu i poszukaj czegoś nowszego. Kiedyś kiedy nabyłem nowego laptopa, także miałem problemy tyle, że z karta grafiki. Wrzucenie nowszego jądra rozwiązywało problem.

Na problemy z klawiatura pomogło zainstalowanie starszego jądra (5.15.0-41). Uruchomienie minta z najnowszym jądrem powoduje te same problemy co były. Czasowo wyłączyłem jego aktualizację. Za jakiś czas spróbuję ponownie. 

Problem z blootutch się za to zmienił. Teraz urządzenie łączy się z innymi urządzeniami, ale tylko do restartu komputera. Po tej operacji znowu trzeba wszystko podłączać jeszcze raz. Aczkolwiek łączy bez problemów. Byż może jakaś kolejna aktualizacja pakietu blueman pomoże.

Dodano po pewnym czasie:
(05-08-2022, 11:01)kruger84 napisał(a): 1. Sprawdź czy nie są czasem dostępne dodatkowe sterowniki poprzez aplet menadżer sterowników

2. Poprzez menadżera aktualizacji spróbuj zainstalować jakieś nowsze jądro systemu. Jeżeli ten laptop jest nowością na rynku, mogą przez jakiś czas być pewne problemy. W menadżerze aktualizacji kliknij widok / jądra systemu i poszukaj czegoś nowszego. Kiedyś kiedy nabyłem nowego laptopa, także miałem problemy tyle, że z karta grafiki. Wrzucenie nowszego jądra rozwiązywało problem.

No i po kilku uruchomieniach problem powrócił. Mimo iż jądro jest starsze i działało na nim prawidłowo. Klawiatura raz działa, a raz nie... bluetooth co prawda łączy się nieco szybciej, ale też nie za pierwszym razem (wymaga kilku prób) i nie zachowuje ustawień. Sad O dziwo, po uruchomieniu wyskakuje kilka komunikatów pod rząd "podłączono/odłączono urządzenie". Po kilku takich komunikatach dopiero można próbować podłączyć ponownie wszystkie urządzenia. Komunikat dotyczy wszystkich sparowanych wcześniej urządzeń...

Dodano po pewnym czasie:
https://drive.google.com/file/d/16eW8EuK...sp=sharing

Zastanawia mnie jeszcze podczas uruchamiania błąd, który się pokazuje. Może przez niego są te błądy:



[    0.292497] ACPI BIOS Error (bug): Could not resolve symbol [\_SB.PCIO.GPP1.W
LAN], AE_NOT_FOUND (20210730/dswload2-162)
[    0.292510] ACPI Error: AE_NOT_FOUND, Dusing name lookup/catalog (20210730/ps
object-220)



Czy może on powodować jakieś błędy i co on w zasadzie oznacza? Można go jakoś naprawić, jesli ma on jakiś poważny wpływ na działanie systemu?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Problemy z Linux Mint 21 - przez kruger84 - 05-08-2022, 11:01
RE: Problemy z Linux Mint 21 - przez Qqlin - 05-08-2022, 20:58

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości