Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane błąd EFI\Ubuntu nieprawidłowe parametry
#1
0
Witam. 
Chciałbym pozbyć się/naprawić komunikat z błędem, który pojawia mi się po uruchomieniu mojego laptopa Dell Latitude 3350 i3-5005U/8GB/128GB Intel HD Graphics, na którym zainstalowałem Linuxa Mint 21(przed nim miałem SparkyLinux i wszystko było OK).
Koniec końców Mint i tak się uruchamia, ale mnie irytuje ten błąd.
Po uruchomieniu wyświetla się oczywiście logo DELL, potem na kilka sekund komunikat taki jak na załączonym obrazku, następnie resetuje się, wyświetla znowu logo DELL i dopiero ładuje Minta(bez menu GRUB co mnie dziwi).
[Obrazek: 5jD78fOl.jpg]
Może to przez brak plików grubx64.efi lub shimx64.efi?
Gdzieś w internecie znalazłem że jeden z tych plików powinien być w lokalizacji 
/sys/firmware/efi/EFI/Ubuntu/ lecz u mnie z tej ścieżki brakuje /EFI/Ubuntu/ oraz jednego z tych plików oczywiście. Nie wiem czy to nie jest problemem, ale jeśli tak, to jak i skąd wziąć te pliki? 
Próbowałem instalować Minta ustawiając w Biosie zarówno UEFI, jak i Legacy, z marnym skutkiem, po czym wróciłem do ustawień domyślnych byle żeby uruchomić Minta. Przy samym UEFI jak się nie mylę bios wyświetlał błąd,że nie może znaleźć dysku z którego ma bootować system, na Legacy lub UEFI+Legacy już tego błędu nie było(nie licząc komunikatu z obrazka). Minta instalowałem z pendriva którego przygotowałem sobie przy pomocy programu Ventoy.

Jeśli coś mi umknęło jeśli chodzi o zasady dodawania postów to bardzo dziękuję za wszelką krytykę.


Wiadomości w tym wątku
błąd EFI\Ubuntu nieprawidłowe parametry - przez zenith - 22-08-2022, 21:36

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości