Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
NVIDIA GT 630M "wyparowała" z laptopa.
#1
0
Mam ponad dziesięcioletniego laptopa "Dell 17r 5720" i dwie karty graficzne, intela oraz "nvidia gt 630m". Opiszę po kolei co się stało. Na laptopie był Windows 8. Trzy lata temu wyrzuciłem go instalując Ubuntu 19.10. Instalacja odbyła się z w trybie "UEFI" oraz włączonym "Secure Boot". Podczas instalacji została zaznaczona opcja instalacji własnościowego oprogramowania. Widziałem, że instalator pobiera i instaluje sterowniki nvidii. Po zakończeniu instalacji Xorg próbował się uruchomić, ale nie mógł informując mnie, że są dwa źródła wyświetlania obrazu (dwie karty grafiki) i nie może przez to się uruchomić. Miałem odinstalować sterowniki nvidii, ale w międzyczasie poczytałem sobie czym jest "Secure Boot" - nie interesowałem się tym, bo na moim głównym PC z Linuksem nie było jeszcze UEFI, tylko zwykły BIOS. Uznałem, że "Secure Boot" może mi przynieść więcej problemów niż korzyści, wyłączyłem go, a następnie zainstalowałem system od nowa oraz odznaczyłem opcję instalacji własnościowego oprogramowania w instalatorze. Pomyślałem, że jak nie zainstaluje sterowników własnościowych nvidii to Xorg wystartuje, a jak uruchomić grafikę hybrydową poczytam później. Tak też się stało z tym, że od tego momentu aż do dziś karta Nvidii znikła, nie jest wykrywana w żaden sposób, po prostu przestała istnieć. Mogę Wam wklejać polecenia "lsusb", "inxi", "lshw" karta po prostu przestała istnieć. Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić ? Próbowałem, zmienić tryb rozruchu z UEFI na BIOS_Legacy i zainstalować ponownie system, próbowałem zainstalować sterowniki nvidii mimo tego, że karta jest niewidziana, próbowałem też poszukać czy może w UEFI jest wyłączona, ale nie ma żadnej opcji odnośnie grafiki. Jedyne co mi przychodzi do głowy to żeby włączyć "Secure Boot" tak jak było na początku i spróbować zainstalować system, ale to zrobię dopiero jak będę dysk twardy na SSD wymieniał ponieważ gdy komputer działa w trybie BIOS_Legacy nie mogę dostać się do UEFI. Muszę go rozebrać, odłączyć HDD i wtedy wyświetli się ekran UEFI. Jeżeli komputer działa w trybie UEFI, mogę wejść w ustawienia rozruchu normalnie, klawiszem.


Wiadomości w tym wątku
NVIDIA GT 630M "wyparowała" z laptopa. - przez Użytkownik1656 - 05-10-2022, 17:00
RE: NVIDIA GT 630M "wyparowała" z laptopa. - przez Użytkownik1656 - 09-11-2022, 23:56

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości