Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
win 7 nie startuje po instalacji linux mint 19.1
#1
0
czesc,

tu pogromca mbr.

nickname wyjasni problem, ktorego rozwiazanie mam nadzieje znalezc dzieki waszemu wsparciu.




kupilem nowy komp i zainstalowalem na ssd sata3 linux mint 19.1.
i dzialal.


potem kupilem dysk nvme i zainstalowalem win7 sp1 pro64.
moja plyta nie posiada gniazda ps2 - a jest to crosshair bodajze 7 z ryzen7 - wiec za pomoca specjalnego narzedzia stworzylem instalacje z mojej oryginalnej plyty na usb.
bo z plyty nie ruszy ze wzgledu na problem z obsluga usb na mojej plycie. instalacja wogole byla problematyczna bo oficjalnie win7 nie wspiera ryzen. ale udalo sie zainstalowac system.
i dzialal.




po instalacji win7, linux sie nie zglaszal i temat odlozylem bo dzialal win7.

a ze zapomnialem hasla, postanowilem ponownie zainstalowac mint.
zainstalowalem wiec, i ...

... win7 nie zglasza sie. coz, najwyrazniej cos sknocilem. i tak zostalem pogromcambr.



niestety opcja naprawy z obrazu/plyty nie dziala - poniewaz wyskakuje okno ze nie odpowiada spreparowana instalacja na usb z zainstalowanemu systemowai, ani oryginalna plyta bo nie ma sterownikow nvme.


sam dysk z win 7 jest widoczny i mozna na nim wykonywac operacje.

mam tam zainstalowane programy ktore sa zarejestrowane - to resolve w wersji daromowej i gra watch dogs 2. zalezy mi na resolve.



reasumujac;
jak moge uratowac instalacje win7 po ostatniej instalacji mint'a?

z gory dziekuje
pogromcambr
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
win 7 nie startuje po instalacji linux mint 19.1 - przez pogromcambr - 29-04-2019, 19:11
RE: win 7 nie startuje po instalacji linux mint 19.1 - przez pogromcambr - 30-04-2019, 12:06

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości