Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czytnik linii papilarnych 04f3:0903 Elan Microelectronics Corp. ELAN
#20
0
witam ponownie,

od grudnia nic nie robiłem w tym temacie....poddałem się.... Dziś wróciłem do tematu i zrobiłem kilka rzeczy z tego poradnika: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=323688

Ku memu zdziwieniu udało mi się zeskanować 5 razy jeden palec - aby 'nauczyć' mój czytnik go rozpoznawać. Następnie, zgodnie z instrukcją wpisałem ten kod: sudo pam-auth-update i pojawiło się okno konfiguracji PAM, ale klikałem tylko OK 2 razy i zniknęło. Wyszedłem z konsoli, restartowałem lapka.

Pojawiła się do uruchomienia systemu opcja Użycie Odcisku (po nieudanej próbie wyskoczyło okienko logowania hasłem standardowo).
Po zalogowaniu hasłem wszedłem dla testu do opcji w ustawieniach, gdzie wymagane jest uwierzytelnienie i ...prosi o użycie palca, ale nie działa i wyskakuje opcja hasłowa działająca.

I teraz pytanie: dlaczego nie rozpoznaje mojego palca? Info jest właśnie, że odcisk nie pasuje.

Instrukcja dotyczyła Mint 20 Ulyana, a ja mam Mint 21 Cinamom - ale chyba to nie w tej różnicy systemu jest przyczyna?

Raczej może coś z konfiguracją PAM? Cokolwiek to jest.

W poradniku dalej jest rozwiązanie problemu użycia bio do pierwszego logowania...ale ja nie wiem czy będę miał ten problem, gdy uda mi się zalogować palcem. Narazie nie mogę ani się zalogować do systemu, ani potem uwierzytelniać palcem.

Jakieś pomysły co może być problemem i co mam zrobić?


Wiadomości w tym wątku
RE: Czytnik linii papilarnych 04f3:0903 Elan Microelectronics Corp. ELAN - przez Tomash - 06-03-2023, 14:14

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości