Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy Linux Mint nadaje sie do codziennego uzytku?
#5
0
Nadaje się. Windows mam na Virtulabox, tak na wszelki wypadek. Wydajność jest ok, ale to mocny komputer 2xIntelXeon i 48 GB RAM

Jeśli zależy Ci na MS Office, to LibreOffice nie jest tak stu procentach zgodny z pakietem Microsoftu. Są inne alternatywy, ale to też nie to samo.

Odpowiedź na pytanie: czy Mint lepiej będzie działał niż Windows 10, jest uzależniona od tego, jakich aplikacji i do czego będziesz ich używał. Obecne wydanie 21.1 jest już na tyle dopracowane, że mnie się żadne niemiłe niespodzianki jeszcze nie przytrafiły. Jeśli przez codzienne użytkowanie, rozumiesz przeglądanie sieci, pocztę, komunikatory, pisanie tekstów, to Mint będzie dobrym rozwiązaniem. Sam używałem ponad rok, potem wróciłem do Windowsa, ale po dwóch miesiącach znów wróciłem do Minta. I raczej tak zostanie.

Sprawdź sobie wcześniej, czy Twój sprzęt będzie obsługiwany. Najlepiej, jak pisał omkar, instalując Minta jako drugi system.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Czy Linux Mint nadaje sie do codziennego uzytku? - przez tomsdb - 03-01-2023, 10:44

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości