Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wyłączyć komunikat dot. przywrócenia sesji w Chrome po nagłym wyłączeniu
#1
0
Postawiłem Mint XFCE na starym laptopie, który ma pracować głównie w trybie: Włącz - uruchamia się Chrome w autostarcie ze stroną Youtube z pewną transmisją - Wyłącz.

Co jakiś czas po uruchomieniu Chrome jest komunikat z pytaniem o przywrócenie stron.

Znalazłem instrukcję z dwoma rozwiązaniami.
Należy zgodnie z:
https://superuser.com/questions/1343290/...tore-popup
wpisać w pasku adresu:
chrome://flags/#infinite-session-restore
i zamienić
'Default' na 'Disable'

pytanie tylko w której opcji mam to zmienić, opcji z 'Default' jest tam kilkadizesiąt....


Inne rozwiązanie jakie znalazłem polegało na edycji pliku "preferences", jednak podana ścieżka do tego pliku była dla Windowsa. Gdzie on może się znajdować na Mincie?

Go to C:\Users<>\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default
Open preferences file with notepad.
3.Search for “exittype” and “exited cleanly”
Change the values to “exittype” : “none”, and “exited cleanly”: true,
5.Save the file and close it.


Myślę, że rozwiązaniem byłoby również przypisanie do przycisku fizycznego "Power" na obudowie funkcji zamknięcia Chroma i opóźnienie o kilka sekund wyłączania komputera. Można to jakoś prosto zrealizować?

Jest to bardzo stary laptop. Extensa 5220 Core 2 Duo, 3GB DDR2, 120SSD i Chrome działa na nim najlepiej. Ten sam film na yt w 720p na Firefoxie wykorzystuje ciągle 100proc procesora a na Chrome 30 - 40proc. Również przewijanie stron na innych przeglądarkach działa o wiele gorzej dlatego chcę zostać przy Chrome.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Jak wyłączyć komunikat dot. przywrócenia sesji w Chrome po nagłym wyłączeniu - przez wrecker - 13-01-2023, 15:45

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości