Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wyłączyć komunikat dot. przywrócenia sesji w Chrome po nagłym wyłączeniu
#2
0
(13-01-2023, 15:45)wrecker napisał(a): Postawiłem Mint XFCE na starym laptopie, który ma pracować głównie w trybie: Włącz - uruchamia się Chrome w autostarcie ze stroną Youtube z pewną transmisją - Wyłącz.

Co jakiś czas po uruchomieniu Chrome jest komunikat z pytaniem o przywrócenie stron.

Znalazłem instrukcję z dwoma rozwiązaniami.
Należy zgodnie z:
https://superuser.com/questions/1343290/...tore-popup
[...]

pytanie tylko w której opcji mam to zmienić, opcji z 'Default' jest tam kilkadizesiąt....

W żadnej - flaga "#infinite-session-restore" już nie istnieje - post jest sprzed 4 lat... czyli porada nieaktualna.

Cytat:Myślę, że rozwiązaniem byłoby również przypisanie do przycisku fizycznego "Power" na obudowie funkcji zamknięcia Chroma i opóźnienie o kilka sekund wyłączania komputera. Można to jakoś prosto zrealizować?

Trochę z grubej rury! Wink

Spróbuj wkleić do terminala i wykonać takie polecenie:
Kod:
perl -pi -e 's/exit_type\":\"Crashed/exit_type\":\"none/' ~/.config/google-chrome/Default/Preferences

Utworzy plik z ustawieniami Chrome i zakaże pokazywać taki popup... tak w skrócie Smile.
Może zadziała.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Jak wyłączyć komunikat dot. przywrócenia sesji w Chrome po nagłym wyłączeniu - przez yahoob3 - 13-01-2023, 22:07

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości