Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uruchom. GRUB Nie udało się Mint Cinn,21.1 64bit oobok win7 64bit na Lenovo z750
#5
0
(26-05-2023, 00:41)magnus napisał(a): Jeżeli Windows 7 jest w trybie Legacy/CSM z tablicą partycji MBR to Linux powinien być zainstalowany w tym samym trybie. W tym przypadku dla Minta tworzymy tylko jedną partycję Ext4, punkt montowania: /
W pozycji "Urządzenie do instalacji programu rozruchowego" wybieramy cały dysk.

W przypadku instalacji obydwóch systemów w trybie UEFI z tablicą partycji GPT/GUID dodatkowo tworzymy Partycję Systemową EFI (ESP), rozmiar 300 MB, system plików fat32.
W pozycji "Urządzenie do instalacji programu rozruchowego" wybieramy Partycję Systemową EFI (ESP).
To samo Sad

Windows 7 jest w trybie Legacy/CSM z tablicą partycji MBR.
- W programie Rufus tworzę bootowalny pendrive z ustawieniami, jak na obrazku tak samo w przypadku : Mint Mate oraz Mint Cinnamon.  v v v
[Obrazek: rHjBE2kl.png]
Po kliknięciu wybierz, oczywiście wybieram plik iso pobrany uprzednio z oficjalnej strony linuxmint.com.

- W BIOS wyłączona rozszerzona grafika NVIDIA GeForce GT 540M [Lenovo], (inaczej w ogolę nie che to ruszyć).
- Uruchamiam Start Linux Mint 21.1 Cinnamon 64 bit.
- wybór języka
- Partycje, tak, jak na obrazku poniżej v v v zdjęcie ekranu, jak ustawiłem.
[Obrazek: 5SzSpe7l.jpg]

- instalacja się zaczyna, lokalizacja, nazwa użytkownika, hasło, przechodzi....
- "Wywala się" w tym miejscu: v v v
[Obrazek: 1xdDBgFl.jpg]

- Kombinacja klawiszy: ctrl+alt+f1 i taki komunikat: v v v
[Obrazek: Hr6Mrtsl.jpg]

To samo się dzieje przy próbie instalacji Mint Mate, (czego się spodziewałem, ale sprawdzić trzeba było), z tą różnicą, że zawieszała się grafika..."dziwne szlaczki" z powielonych okien dialogowych na ekranie.

No, i na tym koniec. Sad

Dodano po pewnym czasie:
Wiem, że to troszkę jakby nie to samo, ale chyba obie dystrybucje mają jakiś wspólny mianownik?
Więc próbowałem zainstalować Ubuntu, i tu też się nie powiodło, ale wyglądało, że przyczyna ta sama, dlatego pozwalam sobie na ten  dopisek.

Dwa pierwsze obrazki, to komunikaty po "wywaleniu się" instalacji GRUBa.
1 Mint v v v
[Obrazek: FmQKVTGl.jpg]

2. Ubuntu v v v
[Obrazek: VosF0wwl.jpg].

I teraz tak, ponieważ nie udało mi się wyciągnąć szczegółów "wywalenia się" w Mint, wstawiam szczegóły nieudanej instalacji GRUB w ubuntu... - (chyba , to, to Wink  v v v       nie znam się Sad ).
[Obrazek: mHHAavfl.jpg][Obrazek: SRRY9gAl.jpg]
..albo tak, całość, bo widzę, że przycięło wiersze.... v v v

[Obrazek: DzlTItUl.jpg]

Jak, pisałem, wcześniej, komunikat o nieudanej instalacji, był taki sam.
Komunikat identyczny w obu przypadkach.

Więc. co jest nie tak? Może to pomoże, orzę jak mogę Wink
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Instalacja Mint cinnamon 21.1 64bit oobok win7 64bit na Lenovo z750 - przez Wawrzek - 26-05-2023, 13:42

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości