Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odzyskanie danych / partycji z zaszyfrowanego dysku.
#3
0
(24-07-2023, 21:30)MichałM napisał(a): Takie trochę głupie pytanie - testowałeś jak będzie działać gdy przywrócisz układ "podstawowy" (czyli zamontujesz stary dysk tam gdzie był, bez nowego)? jeśli wtedy wszystko będzie ok, to cóż, musisz szukać dokładniej jak ustawić szyfrowanie w kontekście wymiany dysków (może jest gdzieś wpis np. po "ścieżce" typu /dev/nvme0n1, a jak zmieniłeś gniazdo no to już nie zadziała - nie wiem, to moje przypuszczenia). Jeśli nie, no to już będzie ciężej, bo rzeczy nie znikają bez przyczyny. Najpierw zrób obraz dysku I NA NIM EKSPERYMENTOWAĆ (wtedy nośnik oryginalny zostaje nietknięty - choć tu pewnie też trzeba poczytać o tym szyfrowaniu, jak to zrobić by działało poprawnie).

Niestety nie mogę wymienić dysków zapewne bym to zrobił gdybym wcześniej o tym pomyślał. Ten dysk został, że tak powiem sformatowany i zasila inny komputer. Więc ten sposób już odpada Sad  Dziwne to jest ponieważ widziało mi szyfrowanie LuksOpen, dysk został odszyfrowany jak wpisywałem komendę, odzyskało GRUB, a później już taki stan jak obecnie, nie wiem co spartaczyłem, jednak trochę na tych danych mi zależy bo są dość istotne, a w linux jestem trochę więcej niż laikiem Smile coś tam potrafię i wiem , ale poziom dalej piaskownicy ... Ogarnę obraz, wydaje mi się, że jakby udało się odzyskać partycje to by to ruszyło, ale TestDisk nie daje rady, myślę, że właśnie przez to, że dysk był zaszyfrowany.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Odzyskanie danych / partycji z zaszyfrowanego dysku. - przez redbek - 25-07-2023, 00:04

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości