Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okresowy brak obrazu na monitorze zewnętrznym
#1
0
Witam. Jestem poczatkujacym uczacym się uzytkownikiem Linuxa.Jako pierwszy wybrtałem Linux Mint.System bardzo fajny ale mam pewien problem z Obrazem/Karta graficzna.Uzywam Karty graficznej Radeon 5770 HD , i na kazdej konfiguracji mam podobny problem. Mam jeden komputer z Procesorem Core Quad oraz Jeden FX 6200. Po zainstalowaniu Linuxa Mint wszystko działa ale od czasu do czasu mam problem po uruchomieniu komputera Obraz na monitorze sie wyswietla do momentu ładowania Systemu Mint (Takie zielone kułeczko) Po podłączeniu do tej karty do Telewizora obraz jest. Nie mogę zmienić obrazu na monitor .Na windowsie wszystko działa.Na Linuxe mint oraz Zorin mam tak co kilka dni że niewyswietla mi obrazu na monitorze przez wejście DVBT.Jak wejdę awaryjnie w naprawianie linuxa i napraw uszkodzone pakiety to uruchamia mi się w trybie niskiej rozdzielczości. Jak się pmeczę i porestartuję komputer ze 30 razy mam obraz normalny. Na Windowsie nie mam takich problemów i za każdym uruchomieniem mam normalny obraz.
proszę o jaką kolwiek wskazówke.Juz prubowałem sterowników własnosciowych które nie stety nie chcą sie zainstalować.Co ciekawe jak uda mi się że normalnie Linux mi sie uruchomi i wyswietli Obraz na monitorze w normalnej rozdzielczosci to mogę wszystko robic.Po kilku dniach po wyłączeniu komputera problem wraca.
Karta jest sprawna, Komputer na Windowsie normalnie się uruchamia.Obraz na Telewizorze pod wejściem HDMI jest za każdym uruchomieniem.Nadmienie jeszcze że czasem jest tak że komputer po uruchomieniu na Linux Mint prubuje załaczyc Obraz na monitorze i go włącza i wyłącza. Po kilku razach potrafi sam się zrestartować na samym Monitorze.Sama instalacja linuxa Mint musiała sie odbyć w trybie nie normalnym w zgodności z Karta Graficzną (Jakis konflikt).Często po wyłączeniu komputera z pradu i ponowne zasilenie pomaga.Na Linux Mint mam skonfigurowanego Lutrisa i Steam.Gry mi normalnie działaja na tej karcie nawet na Linux Mint.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Okresowy brak obrazu na monitorze zewnętrznym - przez seba4005 - 23-09-2023, 21:57
RE: Dziwny Problem - przez Xvistak - 24-09-2023, 10:29
RE: Dziwny Problem - przez dedito - 25-09-2023, 08:58
RE: Dziwny Problem - przez Xvistak - 25-09-2023, 12:19

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości