Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mint 21.2 bez dzielenia na partycje - jakieś minusy?
#1
0
Witajcie! 
Załóżmy, że zainstaluję Mint 21.2 Mate i nie podzielę dysku na partycje (wybiorę instalację kasującą wszystkie systemy na kompie i nie będę ręcznie tworzyć żadnych partycji. Mint sam sobie stworzy SWAP itd).  Więc wszystkie moje ważne pliki będą na partycji systemowej (będę je sobie backup'ować na zewnętrzny dysk). Nie będę robić żadnych punktów przywracania systemu timeshiftem itp. Jeśli system sie popsuje, to przeinstaluję go i wgram ważne pliki z backupu. (Dysk w kompie 500GB SSD, który nie będzie zapełniony w więcej niż 70%)
1) Czy będą jakieś minusy jeśli zrobię tak jak opisałem powyżej i wszystko będę mieć na tej jednej partycji systemowej?


2) Na Mincie 19 miałem w plikach tekstowych zapisane dużo linków do folderów znajdujących sie na osobnej partycji home. Np takie linki zapisane w LibreWriter:
/home/user/pulpit/ważneFoty/ważnaFota250.jpg
/home/user/puplit/wakacje/ważnaFilm10.mkv
/home/user/ważnepliki/ważnyplik.dok

Po zainstalowaniu Mint 21.2 (bez dzielenia na partycje) wgram te foldery do folderu 'home'. 
Czy te linki będą działać po przejściu z Mint 19 (który miał oddzielną partycję home) na Mint 21.2 któremu nie stworzę osobnej partycji home?


Dziękuję!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Mint 21.2 bez dzielenia na partycje - jakieś minusy? - przez orlI - 28-10-2023, 16:10

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości