Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ciekawe motywy dla Linux Mint
#4
0
Witam. Jestem nowy na forum chociaż Minta używam od 10 lat.

Domyślne motywy Minta są bardzo ładne, z kompletnym zestawem ikon, ale ostatnio pomyślałem żeby sobie pokombinować z innymi. Wiele zestawów ikon wciąż jest niekompletnych, co w przypadku bardziej cudacznych może wyglądać paskudnie kiedy programy, których używamy nie mają ikon w zainstalowanym motywie lub przynajmniej zbliżonych wyglądem. Często tez ikony tacki systemowej są niekompletne. Bardzo podoba mi się styl Material Design od Google i najbardziej kompletnym zestawem ikon jest Papirus

Pod linkiem znajduje się świeży news na temat motywu ikon Papirus wraz z instrukcją instalacji. Motyw ponoć jest dostępny w repo Minta, ale nie jest chyba najnowszy, więc warto dodać oficjalne repo.
https://www.omgubuntu.co.uk/2022/09/papi...ember-2022

Do Papirusa motyw okien i gadżetów Materia wydał mi się najlepszy. Pakiet materia-gtk-theme znajduje się w repo Minta.

Do tego znalazłem ciekawy kursor, który swoim stylem pasuje do całości i jest dość niepowtarzalny. Niestety trzeba go sobie pobrać i umieścić w katalogu /usr/share/icons/.
https://www.gnome-look.org/p/1346778

Jako czcionki systemowej używam popularnych Noto Regular o rozmiarze 10 i Noto Mono dla terminali i edytora tekstu.

Tak wygląda mój pulpit Mate z ikonami Papirus, motywem okien i gadżetów Materia i kursorami Material:

[Obrazek: Zrzut-ekranu-z-2022-09-20-22-00-36.png]

A tak wygląda Mate Menu:

[Obrazek: Zrzut-ekranu-z-2022-09-20-22-43-03.png]

Co mi się podoba w Papirusie to monochromatyczne ikony dla paska katalogów menedżerze plików oraz kompletny zestaw ikon dla tacki systemowej. Moim zdaniem wygląda to elegancko.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Ciekawe motywy dla Linux Mint - przez ciastek1981 - 07-06-2019, 09:53
RE: Ciekawe motywy dla Linux Mint - przez seba129 - 04-05-2020, 19:17
RE: Ciekawe motywy dla Linux Mint - przez MattJ86 - 20-09-2022, 22:45

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości