Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiana funkcji prawego przycisku - Cinnamon
#3
0
Dla mnie wygodniejszym jest przeciągnąć prawym z folderu do folderu jakąś zawartość i wybrać z menu kontekstowego opcję: "Skopiuj" podczas gdy system domyślnie wykonuje "przeniesienie" jeśli używa się lewego przycisku (bywa, że te funkcje zmieniają się między sobą w zależności od różnych sytuacji, co jednak nie zmienia faktu, że lepiej wskazać precyzyjnie systemowi co ma wykonać). OK można też to zrobić bardziej na piechotę czyli wybrać z menu kontekstowego najpierw "skopiuj" dla zasobu a następnie "wklej" w miejscu docelowym, ale równie dobrze to można bawić się klawiaturą no i rzecz jasna terminalem (ale do tego ostatniego jeszcze nie dojrzałem Big Grin). Tak czy inaczej opcje w systemie są po to by ułatwiać sobie pracę z nim, dlatego tyle ich jest, a to z czego korzysta użytkownik to już jego sprawa. No ja się przyzwyczaiłem do tego przeciągania prawym i myślę, że nie jestem z tym sam chyba, że jestem jakimś odmieńcem xD W każdym razie jeśli jest jakaś możliwość by to zmajstrować to dlaczego nie? Cenię sobie zalety Cinnamona i nie zmienię sobie pulpitu na Xfce tylko po to by mieć przeciąganie prawym Big Grin No chyba, że jest to bardziej skomplikowany problem wymagający przerobienia połowy systemu? Tongue
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zmiana funkcji prawego przycisku - Cinnamon - przez Y-me369 - 23-09-2019, 00:46
RE: Zmiana funkcji prawego przycisku - Cinnamon - przez Y-me369 - 23-09-2019, 19:44
RE: Zmiana funkcji prawego przycisku - Cinnamon - przez Y-me369 - 25-09-2019, 01:16

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości