Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z Shotcut, przestał działać
#28
0
Dziękuję Wam za odpowiedzi i na pewno coś się nauczyłem i jeszcze się nauczę więcej z Waszego forum o Mint w przyszłości Smile 
Niestety wygląda na to że muszę się pożegnać z Shotcut na tym stary kompie. Do działania programu potrzebne jest OpenGl 2.0 (z rozszerzeniem buforowania klatkowego), a moja wersja jest 1.4. To może tłumaczyć dlaczego program kiedyś u mnie działał ponieważ znalazłem info. że Intel skończył obsługę swoich starszych grafik przez OpenGl 2.1 (wtedy musiałe mieć właśnie ten OpenGl przed aktualizacją) i zaktualizowano zpowrotem stare grafiki do OpenGl 1.4 (i wygląda na to że nie da się tego odkręcić Sad  Powodem było złe działanie na starych komputerach m.in. Google Chrome za co dopowiadało OpenGl 2,1 , więc w tym przypadku powrócono do tej starszej wersji 1.4 (na niej chodzi to lepiej).
Pozytywne jest to, że dzięki temu ca łemu grzebaniu w systemie zaktualizowałem system do Mint 19 (podobno po takim czymś komp moż nie wstać) i teraz komp chodzi mi lepiej więc to jest spoko na plus Smile  Pozdrawiam!
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z Shotcut, przestał działać - przez Maciek7777 - 23-04-2020, 10:46

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości