Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z kompilacją kernela: code model kernel does not support PIC mode
#1
0
Usiłuję skompilować kernel 3.16.1 pod Linux Mint Cinamon 19.3 64 bit z kernelem defaultowym - 5.0.0.3 ponieważ mi ten kernel (3.16.1) pod swoim "macierzystym" Mintem 17.3 64bit - wspaniale i stabilnie pracuje. "Fabryczny" .config tego kernela (3.16.1) skompilowałem bez żadnych zmian i to właśnie  ten kernel tak fajnie na tym starym Mincie pracuje. Uzyskane paczki headers.xxx.deb i images.xxx.deb postanowiłem przenieść pod współczesny Mint 19.3 i w nim już bez kompilacji zainstalować wcześniej skompilowany kernel. Rzecz na tym samym laptopie. Niestety - zainstalowany kernel wyrzuca mi : (initramfs) - robiąc stop w uruchamianiu. Postanawiam więc na tym nowym Mincie skompilować na nowo te źródła. Polecienia które wydaję to:

make clean, make mrproper, make menuconfig, a w nim : load i  ładuję stary config173 (tak go nazwałem), potem save i zapisuję jako .config. Po wszystkim polecenie : make-kpkg clean i potem polecenie kompilacji :

make-kpkg --initrd --append-to-version=-short173 kernel_image kernel_headers

W "podziękowaniach" dostaję:

Kod:
  CC      kernel/bounds.s
cc1: error: code model kernel does not support PIC mode
Kbuild:35: recipe for target 'kernel/bounds.s' failed
make[3]: *** [kernel/bounds.s] Error 1
Makefile:944: recipe for target 'prepare0' failed
make[2]: *** [prepare0] Error 2
make[2]: Opuszczenie katalogu '/usr/src/linux-3.16.1'
debian/ruleset/targets/common.mk:194: recipe for target 'debian/stamp/conf/kernel-conf' failed
make[1]: *** [debian/stamp/conf/kernel-conf] Error 2
make[1]: Opuszczenie katalogu '/usr/src/linux-3.16.1'
/usr/share/kernel-package/ruleset/minimal.mk:93: recipe for target 'debian/stamp/conf/minimal_debian' failed
make: *** [debian/stamp/conf/minimal_debian] Error 2

Szukałem rozwiązania na tym forum, ale nie znalazlem, szukałem na forach zagranicznych - trochę jest z takim subjectem w tytule, ale nie "pod tym kątem". Proszę o jakąś pomoc.

Znaczniki CODE mile widziane. /YB3
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Problem z kompilacją kernela: code model kernel does not support PIC mode - przez Użytkownik677 - 29-04-2020, 12:11

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości