Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z kompilacją kernela: code model kernel does not support PIC mode
#21
0
(05-05-2020, 07:45)dedito napisał(a): Masz go pewnie w swoim Mint 17 w katalogu /var/cache/apt/archives lub po prostu ściągnij z repozytoriów Ubuntu.
Wiem że trwało trochę zanim teraz napisałem. Ale jak napisałeś żebym poszukał dystrybucyjnych paczek LM 17.3 w /var/cach/apt/archives to musiałem "zrzucić" obecnie "panującego" LM 19.3, zainstalować LM 17.3 i poszukać tych paczek. Niestety - tam są różne paczki typu .deb, ale paczek kernela tam nie ma. Postanowiłem jednak wykorzystać tą instalację i skompilować  kernel jeszcze raz. Tak jak wcześniej - zrobiłem dwie kompilacje - jedną z zastosowaniem .config wyjętego z /boot tej dystrybucji i drugą kompilację na bazie tegoż .config'a, ale "okrojoną" ze zbędnych sprzętów. Obie mi lepiej chodzą niż te które Ci wysłałem i te u mnie zostaną. Te paczki które Ci wysłałem, również nie pracują pod LM 19.2 który teraz zainstalowałem, a obecnie skompilowane i zainstalowane paczki pod LM 17.3 pracują dobrze pod LM 19.2 więc myślę że "coś" jest w tym LM 19.3 że nawet "fabryczny" kernel z pod 17.3 nie chce pod nim pracować. Tak w ogóle to przydał by się jakiś program do ustalania składników kernela - jak na razie znalazłem : sparky_kernel_builder (jest w załączniku). Jeśli otworzyć go edytorem textu to jest tam "miniHowto" i nie za bardzo wiem jak zmienić/zmieniać te numery "JOBS". Myślę jednak że znajdę gdzieś opis jak sie tym posługiwać.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Problem z kompilacją kernela: code model kernel does not support PIC mode - przez Użytkownik677 - 07-05-2020, 09:08

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości