Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uruchomienie symulatora RC phoenix
#1
0
Nie udaje mi sie uruchomić tego fajnego symulatora  nie wiem dlaczego może ktoś pomoże ?
Odpowiedz
#2
0
Szklane kule się potłukły.
Proszę przeczytać zasady działu i podać stosowne informacje.
https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=1352
Odpowiedz
#3
0
(29-10-2021, 16:31)dedito napisał(a): Szklane kule się potłukły.
Proszę przeczytać zasady działu i podać stosowne informacje.
https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=1352

Przepraszam masz racje 
Kod:
wine --version
wine-4.0
program się zainstalowałem z pliku instalatora, niestety nie wiem gdzie są logi żeby załączyć
Odpowiedz
#4
1
Better response on post RE: Uruchomienie symulatora RC phoenixJak uruchamiasz przez Wine, to muszą ci się logi pokazywać. 

1. Wejdź do folderu gdzie masz grę i prawym przyciskiem klikasz na pustą przestrzeń w folderze -> Otwórz w terminalu (Co sprawi, że nie będziesz musiał wprowadzać bezwzględnej ścieżki do pliku.) 

2.Wpisz w terminalu:
Kod:
wine nazwa_twojego_programu.exe

3. Po uruchomieniu programu powinien ci się wyświetlić komunikat "Błąd programu" -> Pokaż szczegóły. 

4. Skopiuj logi z tego okna i jeszcze z terminala.

Przydatne komendy:

Konfiguracja Wine:
Kod:
winecfg

Ta komenda instaluje winetricks, który jest potrzebny do zainstalowania bibliotek, składników potrzebnych do poprawnego działania programów:

Kod:
sudo apt-get install winetricks

Wywołanie programu winetricks:

Kod:
winetricks

Pobaw się z winetricks, może natrafisz na jakiś komponent, którego brakuje do uruchomienia symulatora.
Odpowiedz
#5
0
Tak zrobiłem jak piszesz i oto wynik z terminala
Kod:
wine PhoenixRC.exe
0009:fixme:heap:RtlSetHeapInformation (nil) 1 (nil) 0 stub
0009:fixme:nls:GetThreadPreferredUILanguages 00000034, 0x32f348, 0x32f4c0 0x32f350
0009:fixme:nls:get_dummy_preferred_ui_language (0x34 0x32f348 0x32f4c0 0x32f350) returning a dummy value (current locale)
0009:fixme:process:RegisterApplicationRestart (L" /RestartByRestartManager:DF3AECF6-73E3-41d4-8F23-C5DF7612B0BA",0)
wine: Unhandled exception 0xc0000417 in thread 9 at address 0x535016 (thread 0009), starting debugger...
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
002d:fixme:dbghelp:elf_search_auxv can't find symbol in module
Ale przyznam ze nie mam pojęcia co go boli w win7 pracuje dobrze natomiast okno błędów się pokazuje ale nic w nim nie widac
Odpowiedz
#6
0
Spróbuj:
Kod:
winetricks atmlib corefonts gdiplus msxml3 msxml6 vcrun2008 vcrun2010 vcrun2012 fontsmooth-rgb gecko d3dx9_24

Czasami też tak jest, że niektóre problemy się rozwiązują w nowszych wersjach Wine, ale obstawiam, że raczej brakuje ci jakiś komponentów,
Odpowiedz
#7
0
(30-10-2021, 00:29)RedMagma napisał(a): Spróbuj:
Kod:
winetricks atmlib corefonts gdiplus msxml3 msxml6 vcrun2008 vcrun2010 vcrun2012 fontsmooth-rgb gecko d3dx9_24

Czasami też tak jest, że niektóre problemy się rozwiązują w nowszych wersjach Wine, ale obstawiam, że raczej brakuje ci jakiś komponentów,

przetestuje niestety ta wersja jest chyba najnowsza w moim Mincie 19.3

Dodano po pewnym czasie:
(30-10-2021, 00:51)Marek S napisał(a):
(30-10-2021, 00:29)RedMagma napisał(a): Spróbuj:
Kod:
winetricks atmlib corefonts gdiplus msxml3 msxml6 vcrun2008 vcrun2010 vcrun2012 fontsmooth-rgb gecko d3dx9_24

Czasami też tak jest, że niektóre problemy się rozwiązują w nowszych wersjach Wine, ale obstawiam, że raczej brakuje ci jakiś komponentów,

przetestuje niestety ta wersja jest chyba najnowsza w moim Mincie 19.3
Niestety nic z tego nie wychodzi nadal się nie uruchamia i masę błędów w teminalu
Odpowiedz
#8
0
Spróbuj tak. Usuń ta grę zainstaluj Playonlinux i w nim ja zainstaluj różnica będzie taka ze ten program doinstaluje Ci to co ta gra potrzebuje typu pliki direct i inne bzdety. Nie wiem czy to zadziała ale spróbuj. Jak zainstalujesz grę i wyskoczy ci opcja uruchom to nie uruchamiaj tylko daj wyjdź i poczekaj bo Playonlinux doinstalowuje czasem jeszcze jakieś pierdoly. Dopiero jak skończy uruchom grę.
Odpowiedz
#9
0
(30-10-2021, 19:13)gerwazy87 napisał(a): Spróbuj tak. Usuń ta grę zainstaluj Playonlinux i w nim ja zainstaluj różnica będzie taka ze ten program doinstaluje Ci to co ta gra potrzebuje typu pliki direct i inne bzdety. Nie wiem czy to zadziała ale spróbuj. Jak zainstalujesz grę i wyskoczy ci opcja uruchom to nie uruchamiaj tylko daj wyjdź i poczekaj bo Playonlinux doinstalowuje czasem jeszcze jakieś pierdoly. Dopiero jak skończy uruchom grę.

Już próbowałem w Playonlinux  i tez ma błędy, na razie udało mi się coś uruchomić w lutris ale mam komunikat "out of memory'' laptop ma mało ram bo tylko 4 Gb możliwe ze to jest przyczyną.
'
Odpowiedz
#10
0
(30-10-2021, 19:54)Marek S napisał(a):
(30-10-2021, 19:13)gerwazy87 napisał(a): Spróbuj tak. Usuń ta grę zainstaluj Playonlinux i w nim ja zainstaluj różnica będzie taka ze ten program doinstaluje Ci to co ta gra potrzebuje typu pliki direct i inne bzdety. Nie wiem czy to zadziała ale spróbuj. Jak zainstalujesz grę i wyskoczy ci opcja uruchom to nie uruchamiaj tylko daj wyjdź i poczekaj bo Playonlinux doinstalowuje czasem jeszcze jakieś pierdoly. Dopiero jak skończy uruchom grę.

Już próbowałem w Playonlinux  i tez ma błędy, na razie udało mi się coś uruchomić w lutris ale mam komunikat "out of memory'' laptop ma mało ram bo tylko 4 Gb możliwe ze to jest przyczyną.
'
Nie wiem jaki masz sprzęt i jakie wymagania ma ta gra? z którego jest roku itd
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości