Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z pamięcią flesh USB
#1
0
Po zainstalowaniu Minta na pamięci Flesh USB. Usmołem pertycie za pomocą Gparted i ponownie ją założyłem, sformatowałem dysk na FAT32.  System widzi i montuje pamięć USB. Jednak zwykły user nie może nic zapisać na niej. Tylko z root da się zapisywać pliki na niej. Próbowałem zmieniać właściciela katalogu w, którym montuje się flesh. Robiłem to z root. Ale system odmawia wykonania polecenia. (chown pawel:pawel /media/pawel/USB3). Proszę o pomoc! Brakuje mi pomysłów co zrobić z tym fantem. Pozdrawiam i dziękuję za dobre rady. Paweł
Odpowiedz
#2
0
Przenoszę do odpowiedniego działu.
Odpowiedz
#3
0
(21-03-2023, 22:15)dedito napisał(a): Przenoszę do odpowiedniego działu.
Chyba ten jest odpowiedni? Chodzi o sprzęt!
Odpowiedz
#4
0
Tak, ten jest odpowiedni bo przeniosłem Twój wątek tutaj Smile
Pierwotnie założyłeś swój wątek w dziale ogłoszenia.
Odpowiedz
#5
0
(21-03-2023, 22:05)Pawel_SP5SMY napisał(a): Po zainstalowaniu Minta na pamięci Flesh USB. Usmołem pertycie za pomocą Gparted i ponownie ją założyłem, sformatowałem dysk na FAT32.  System widzi i montuje pamięć USB. Jednak zwykły user nie może nic zapisać na niej. Tylko z root da się zapisywać pliki na niej. Próbowałem zmieniać właściciela katalogu w, którym montuje się flesh. Robiłem to z root. Ale system odmawia wykonania polecenia. (chown pawel:pawel /media/pawel/USB3). Proszę o pomoc! Brakuje mi pomysłów co zrobić z tym fantem. Pozdrawiam i dziękuję za dobre rady. Paweł
 Użyj Dyski a jak tego nie masz to ściągnij gnome-disk-utility tam jest wszystko ekstra pokonfigurowanecdajesz tylko format na fat32 a ci ustawia prawa tak żeby banglało.
Gparted nic nie robi tylko tworzy partycje.W takim wypadku musisz w /etc/fstab dopisać po default,User,rw.Ale to loteria lepiej przeformatuj raz jeszcze tym co napisałem
Odpowiedz
#6
0
(23-03-2023, 03:07)Xvistak napisał(a):
(21-03-2023, 22:05)Pawel_SP5SMY napisał(a): Po zainstalowaniu Minta na pamięci Flesh USB. Usmołem pertycie za pomocą Gparted i ponownie ją założyłem, sformatowałem dysk na FAT32.  System widzi i montuje pamięć USB. Jednak zwykły user nie może nic zapisać na niej. Tylko z root da się zapisywać pliki na niej. Próbowałem zmieniać właściciela katalogu w, którym montuje się flesh. Robiłem to z root. Ale system odmawia wykonania polecenia. (chown pawel:pawel /media/pawel/USB3). Proszę o pomoc! Brakuje mi pomysłów co zrobić z tym fantem. Pozdrawiam i dziękuję za dobre rady. Paweł
 Użyj Dyski a jak tego nie masz to ściągnij gnome-disk-utility tam jest wszystko ekstra pokonfigurowanecdajesz tylko format na fat32 a ci ustawia prawa tak żeby banglało.
Gparted nic nie robi tylko tworzy partycje.W takim wypadku musisz w /etc/fstab dopisać po default,User,rw.Ale to loteria lepiej przeformatuj raz jeszcze tym co napisałem
Tak zrobiłem! Ale dalej brak możliwości zapisu dla użytkownika. Sformatowany na FAT32. Proszę o kontakt [email protected]
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości