Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przestrzeń wymiany (swap) w LM 22
#1
1
Better response on post Przestrzeń wymiany (swap) w LM 22Do wersji LM 21.3 podczas instalacji zawsze była tworzona przestrzeń wymiany (swap) w postaci pliku o wielkości do 2 GB.
Komputer z pamięcią 4 GB otrzymywał swap wielkości 2 GB a komputer z pamięcią 8 GB tylko 1.4 GB.

W wersji LM 22 następuje zmiana. Komputer z pamięcią 4 GB otrzymuje plik swap 4.2 GB a w komputerze z pamięcią 8 GB przestrzeń wymiany w ogóle nie jest tworzona.

>> Jak powiększyć przestrzeń wymiany
Odpowiedz
#2
0
(26-07-2024, 20:02)magnus napisał(a): Do wersji LM 21.3 podczas instalacji zawsze była tworzona przestrzeń wymiany (swap) w postaci pliku o wielkości do 2 GB.
Komputer z pamięcią 4 GB otrzymywał swap wielkości 2 GB a komputer z pamięcią 8 GB tylko 1.4 GB.

W wersji LM 22 następuje zmiana. Komputer z pamięcią 4 GB otrzymuje plik swap 4.2 GB a w komputerze z pamięcią 8 GB przestrzeń wymiany w ogóle nie jest tworzona.

>> Jak powiększyć przestrzeń wymiany

Nie do końca się z tym zgodzę.
[Obrazek: 0MZLFXzl.png]
Pozdrawiam
Blade
Odpowiedz
#3
0
To co napisałem powyżej oparłem tylko na własnym doświadczeniu. Nie znalazłem jeszcze oficjalnych komunikatów na ten temat.
Twoja pamięć jest obliczana na 4,1 GB czyli ponad 4 GB. U mnie pokazuje 3,8 GB. Może to zadecydowało.
Odpowiedz
#4
0
Wyciąg ze źródeł instalatora LMDE, z którego wynika, że ma trochę inną automatykę w stosunku do zwykłego Minta.
Kod:
# swap - equal to RAM for hibernate to work well (but capped at ~8GB)
        (create_swap, SWAP_MOUNT_POINT, 'swap', 'mkswap {}', min(8800, int(round(1.1/1024 * int(getoutput("awk '/^MemTotal/{ print $2 }' /proc/meminfo")), -2)))),
Czyli jeśli dobrze odczytuję, tworzy swap o wielkości 110% bieżącej ilości RAM ale nie większy niż 8800 MB czyli jakieś ~8,6GB).

https://github.com/linuxmint/live-instal...tioning.py
Odpowiedz
#5
0
(26-07-2024, 20:02)magnus napisał(a): Do wersji LM 21.3 podczas instalacji zawsze była tworzona przestrzeń wymiany (swap) w postaci pliku o wielkości do 2 GB.
Komputer z pamięcią 4 GB otrzymywał swap wielkości 2 GB a komputer z pamięcią 8 GB tylko 1.4 GB.

W wersji LM 22 następuje zmiana. Komputer z pamięcią 4 GB otrzymuje plik swap 4.2 GB a w komputerze z pamięcią 8 GB przestrzeń wymiany w ogóle nie jest tworzona.

>> Jak powiększyć przestrzeń wymiany

Po co swap w komputerze z 8 GB RAM?
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Odpowiedz
#6
0
Ja mam swapa 8GB przy 80GB RAMu Smile
Born to be root... not to reboot. Dodgy
Odpowiedz
#7
0
(13-09-2024, 21:11)omkar napisał(a): Po co swap w komputerze z 8 GB RAM?
Do hibernacji, cały ram jest zrzucany do swapu
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości