Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux Mint 22 Mate nie widzi zewnętrznego monitora
#1
0
Witam,
Mam laptop LENOVO Legion 5 16IRX9 16  i zewnętrzny monitor IIYAMA, które mogę połączyć tylko poprzez kabel HDMI (monitor nie posiada gniazda DPlay). Po zainstalowaniu sterowników NVIDIA v. 550 czy wstecznych 535, Linux Mint 22 Mate (kernel 6.8.0-45) nie wykrywa zewnętrznego monitora. Widzi go, gdy użyję sterowników do karty graficznej Nouveau.
Linux jest zainstalowany na laptopie obok Widowsa 11, który bez problemów wykrywa zewnętrzny monitor.
Parametry laptopa: procesor i7-14650HX z wbudowaną kartą graficzną, dedykowana karta graficzna NVIDIA GeForce RTX4060 – ta karta odpowiada za łączenie się z zewnętrznym monitorem.
Mam stary laptop Dell Inspiron 7559 z procesorem  i7-6700HQ i dedykowaną kartą graficzną GTX960, na którym zainstalowałem tą samą wersję Linuksa, z tym samym kernelem co powyżej i sterowniki NVIDIA  v. 550 i monitor IIYAMA jest wykrywany.
Ponieważ Laptop Lenovo ma HDMI v 2.1, a monitor ma niższą wersję tego łącza, zakupiłem i połączyłem je przy pomocy kabla do wersji 2.1, co nie przyniosło pozytywnego efektu.
Proszę o pomoc.
Odpowiedz
#2
0
Odpowiedz
#3
0
(16-10-2024, 13:43)dedito napisał(a): Poprosimy o bug-report https://forums.developer.nvidia.com/t/if...irst/27131
 Dziękuję.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 7 gości