Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Boot z USB Thinkstation Lenovo C20
#1
0
Nie mogę uruchomić instalacji z dysku USB. Bios nie widzi pendrive'a. Próbowałem zapisać obraz iso Minta 22 programem do zapisywania ISO na USB z LMDE 6. Próbowałem Rufusem. Nie działa. Bootowanie w Biosie ustawione prawidłowo. Bios bez UEFI, staruszek. Znalazłem w sieci poradę, żeby wyłączyć i wyjąć baterię biosu z płyty. Da się jakoś inaczej? Kilka miesięcy temu uruchamiałem i było ok.
Odpowiedz
#2
0
21.3 się uruchamia?
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#3
0
Nic się nie uruchamia. Debian 12 i Windows też. Problem jest w Biosie. Nie widzi żadnego USB, żeby z niego zbootować system. Spróbuję wypiąć wszystkie urządzenia i odłączyć go od zasilania na jakiś czas.
Odpowiedz
#4
0
Równie dobrze chip biosu mógł paść, takie same objawy będą.
[Obrazek: userbar.png]
Prowadzę to forum od roku 2007. Przez ten czas projekt minta bardzo negatywnie się zmienił, stąd mogą w moich postach być opinie z którymi można się nie zgadzać.
Odpowiedz
#5
0
Problem rozwiązany. Włączyłem opóźnienie rozpoznania dysków SATA o kilka sekund i wreszcie rozpoznał pendrive USB. Za szybko komputer przechodził do uruchamiania systemu z dysku. Instalacja przebiegła prawidłowo - LM 22 Xfce.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości