Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Epson L3160
#1
0
Witam. Drukarka Epson L3160 nie posiada wejścia na Pendriva,  posiada skaner ale po podłączeniu drukarki kablem usb do komputera drukarka nie widzi komputera.
Z komputerem jest podłączona przez wifi.
Dziękuje i pozdrawiam.
#2
0
Fajnie, bo to zazwyczaj komputer ma widzieć drukarkę. Smile
Mam nieodparte wrażenie (mogę się mylić), że chciałbyś wysłać coś bezpośrednio ze skanera do komputera.
Takie cuda tylko z odpowiednim oprogramowaniem do skanera, które zazwyczaj ma pakiet do obsługi urządzenia wielofunkcyjnego ale pod Windows.
#3
0
Rozumiem, że muszę zainstalować Windows inaczej się nie da.
#4
0
Można zeskanować dokument od strony komputera. Nie spotkałem (mówię o sobie i doświadczeniach z Brotherem) oprogramowania, o którym wspomniałem. Ale przy pomocy simple-scan, jeśli sterowniki są prawidłowo zainstalowane, nie powinno być problemu. Chyba, że chcesz tylko skopiować dokument, jak w xero. To zazwyczaj taka opcja jest w drukarce.
#5
0
Simple-scan nie widzi skanera. Zainstalowałem również Image Scan v3 ale i on nie widzi skanera z drukarki chyba, że źle zainstalowałem.
#6
0
Opisz, jak instalowałeś sterowniki do tego kombajnu. Producent udostępnia komplet dla Linuksa.
#7
0
Zrobiłem tak.

Przejdź do folderu, w którym pobrano pakiet sterownika skanera,
rozpakuj go i zainstaluj wszystkie komponenty za pomocą



tar xaf imagescan-bundle-linuxmint-19-3.62.0.x64.deb.tar.gz
  cd imagescan-bundle-linuxmint-19-3.62.0.x64.deb
  ./install.sh
#8
0
Panie Adabiel, znaczniki kodu proszę stosować.
#9
0
Witam. A co to są znaczniki kodu? Cool
Linux Mint zainstalował mi  kolega, co prawda sam już też potrafię zainstalować spartycjonować system pod linuxa ale w komendy bawiłem się prawie 40 lat temu w Windowsie. Linux 
miał to być taki łatwy system bez problemu, a tu zonk nie po raz pierwszy. Owszem instalacja systemu jest banalnie prosta bez żadnych płyt ze sterownikami i sam system bardzo polubiłem, do tego stopnia że, nawet nie mam Windowsa. Mam go już ładne parę lat. Ale to był mój błąd  drukarkę mam już 3 cią i zawsze były problemy. A miał to być system dla zwykłego Kowalskiego. Nie jestem informatykiem dla mnie system ma po prostu działać co prawda potrafię sam złożyć komputer dobrać komponenty ale moja wiedza na tym się kończy. Tak czy inaczej dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.
#10
0
Cytat:A co to są znaczniki kodu?
Ale czytanie ze zrozumieniem dla naszego pokolenia to nie problem* Smile

Rozumiem, że ściągnąłeś ten pakiet: https://download2.ebz.epson.net/imagesca...deb.tar.gz (po kliknięciu linku rozpocznie się ściąganie pliku 10.3 MB).

Można spróbować takim sposobem:
- klikasz ww. plik PPM (prawym przyciskiem myszy) i wybierasz z menu "Rozpakuj tutaj",
- otwierasz powstały katalog i obok okno terminala,
- w terminalu na początek wykonujesz aktualizację systemu
Kod:
sudo apt update && apt upgrade
- po zakończeniu ww. przeciągasz plik install.sh na okno terminala, przejeżdżasz kursorem (strzałką) na początek linijki i dopisujesz sudo i spację, żeby wyglądał mniej więcej tak (mniej więcej, bo to moja ścieżka):
[Obrazek: 6QQChNWl.png]
naciskasz Enter, podajesz hasło - powinien się sterownik zainstalować.

* - poniżej masz opis, co to są i do czego służą znaczniki KODU Smile
Tu w moim podpisie
|
V


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości