Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane aktualizacja do 20
#1
0
Witam. Mam zainstalowanego Minta 19,3
Czy będzie dostępna aktualizacja do wersji 20 z poziomu aplikacji systemowej, do uaktualniania pakietów.

Czy muszę to zrobić ręcznie, i tu mogę mieć kłopoty.
#2
0
(02-07-2020, 14:35)zbigniew napisał(a): Witam. Mam zainstalowanego Minta 19,3
Czy będzie dostępna aktualizacja do wersji 20 z poziomu aplikacji systemowej, do uaktualniania pakietów.

Czy muszę to zrobić ręcznie, i tu mogę mieć kłopoty.

Też miałem tę wersję. Pobrałem obraz iso. Zapisałem na pendrive i zainstalowałem 20. Sama instalacja zajmuje do 7 minut.
Kto nie próbuje, ten nie umie. Nie ma głupich pytań. Są tylko głupi ludzie.   Tongue
#3
1
Better response on post RE: aktualizacja do 20Na oficjalnej stronie Linux Mint wkrótce pojawi się instrukcja jak zrobić aktualizację z 19.3 na 20. Pewnie tak jak poprzednio będzie to opcja w Menedżerze aktualizacji.
#4
0
(02-07-2020, 16:05)magnus napisał(a): Na oficjalnej stronie Linux Mint wkrótce pojawi się instrukcja jak zrobić aktualizację z 19.3 na 20. Pewnie tak jak poprzednio będzie to opcja w Menedżerze aktualizacji.
 Rozumiem, czyli lepiej poczekac w moim przypadku. Z przenoszeniem danym mam problemy. Nie chciałbym utracić poczty na thunderbirdzie i ustawień w przeglądarce www.
Dziękuję.
#5
1
Better response on post RE: aktualizacja do 20
(02-07-2020, 21:20)zbigniew napisał(a): Nie chciałbym utracić poczty na thunderbirdzie i ustawień w przeglądarce www.
Dziękuję.

Zasadniczo nie jest to problem. Wystarczy skopiować ukryte katalogi (z kropką na początku nazwy) z katalogu domowego ".thuderbird" i jeśli chodzi o przeglądarkę Firefox, to katalog ".mozilla".
I po reinstalacji systemu wgrać je w to samo miejsce.
[Obrazek: 1LMmRwWl.png]

Wyświetlanie ukrytych plików i katalogów włączyć można w menu Widok:
[Obrazek: 5Nhyh30l.png]
lub naciskając kombinację klawiszy Ctrl+H, gdy menedżer plików jest otwarty.
#6
1
Better response on post RE: aktualizacja do 20Jest instrukcja na YT po angielsku: https://www.youtube.com/watch?v=T4gYY_luRKo
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
#7
0
Bardzo wszystkim dziękuję, zrobiłem według waszej istrukcji wszystko mi działa Smile.
#8
0
Oznaczam wątek jako rozwiązany.
Zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości