Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
instalacja drukarki brother HL-L2352DW
#1
0
Witam
mam drukarkę brother HL-L2352DW

zainstalowałem same sterowniki ze strony producenta z paczek deb nie pomogło, potem użyłem tego[i] Driver install toool i też nie chce drukować. Jeszcze wspomnę że chcę przez kabel drukować nie przez wifi. Co mam podać z komend w terminalu?
Odpowiedz
#2
0
(11-08-2020, 06:49)pingwinek napisał(a): Witam
mam drukarkę brother HL-L2352DW

zainstalowałem same sterowniki ze strony producenta z paczek deb nie pomogło, potem użyłem tego[i] Driver install toool i też nie chce drukować. Jeszcze wspomnę że chcę przez kabel drukować nie przez wifi. Co mam podać z komend w terminalu?
Haj,

Coś musiałeś źle zrobić. Też mam drukarkę tej firmy (HL-1112E) i postępując zgodnie z instrukcją na stronie producenta, wszystko działa.
Odpowiedz
#3
0
(11-08-2020, 19:53)Tecumseh napisał(a):
(11-08-2020, 06:49)pingwinek napisał(a): Witam
mam drukarkę brother HL-L2352DW

zainstalowałem same sterowniki ze strony producenta z paczek deb nie pomogło, potem użyłem tego[i] Driver install toool i też nie chce drukować. Jeszcze wspomnę że chcę przez kabel drukować nie przez wifi. Co mam podać z komend w terminalu?
Haj,

Coś musiałeś źle zrobić. Też mam drukarkę tej firmy (HL-1112E) i postępując zgodnie z instrukcją na stronie producenta, wszystko działa.
Cześć
zainstalowałem jak ze strony i też nie drukuje ale mnie niepokoi coś innego. Jak włączam drukarkę to jak by się dodawała z prawej strony z obrazka drukarka druga i drugi obrazek zobacz.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#4
0
Zacznij od usunięcia tych puszczonych i niewydrukowanych stron testowych (drukarki, PPM na drukarce, kolejka wydruku...).
Skoro ta drukarka druga dodała się "sama"... spróbuj puścić wydruk na nią. Ikonką się nie przejmuj.
Odpowiedz
#5
0
(11-08-2020, 21:27)yahoob3 napisał(a): Zacznij od usunięcia tych puszczonych i niewydrukowanych stron testowych (drukarki, PPM na drukarce, kolejka wydruku...).
Skoro ta drukarka druga dodała się "sama"... spróbuj puścić wydruk na nią. Ikonką się nie przejmuj.
nic to nie dało
Odpowiedz
#6
0
No to po kolej:
Sciągnij i rozpakuj do jakiegoś katalogu ten jeden JEDYNY plik (kliknij wyrażenie zgody na EULA w linku):
https://support.brother.com/g/b/download...&type3=625

Kliknij go PPM i wybierz "Rozpakuj tutaj".

Powstały plik: linux-brprinter-installer-2.2.2-1 kliknij PPM, właściwości i w zakładce Uprawnienia zaznacz zezwolenie na wykonywanie, zamknij okno.

Gdzieś w wolnym polu katalogu, w którym jest ten plik kliknij PPM i wybierz Otwórz jako administrator (pojawi się katalog z paskiem z info o podwyższonych uprawnieniach.

Kliknij dwukrotnie LPM plik linux-brprinter-installer-2.2.2-1 i z menu wybierz uruchom w terminalu.

Instalator zapyta jaka drukarkę chcesz zainstalować - wpisz HL-L2352D
[Obrazek: g6iXdwsl.png]

Zgódź się na linencję - wpisz "y" i naciśnij Enter
[Obrazek: eJi0Rnnl.png]
Instalator sam pobierze sterownik.

I teraz pytanie: Will you specify the Device URI? [Y/n] ->y
[Obrazek: T6jN23Dl.png]

Jak widzisz tu na obrazku USB (pisałeś o kablu) to nr 12 - wpisz "12" w terminalu i naciśnij Enter.
[Obrazek: XDfcEiql.png]

Wydrukuj stronę testową.

Mam nadzieję, że teraz zadziała Smile
Odpowiedz
#7
0
Pokazuje mi się z prawej strony ikonki z drukarką w pasku wykrzyknik. Jak by kolejka się nie chciała do drukowania usunąć tylko w pamięci jak by była
Odpowiedz
#8
0
Kabel sprawny? Może inny port USB?

Pokaż zdjęcie właściwości drukarki... jak to:
[Obrazek: oWvfuGjl.png]
Odpowiedz
#9
0
(11-08-2020, 23:07)yahoob3 napisał(a): Kabel sprawny? Może inny port USB?

Pokaż zdjęcie właściwości drukarki... jak to:
[Obrazek: oWvfuGjl.png]


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#10
0
Kolego sympatyczny... masz ustawioną drukarkę sieciową, nie po kablu USB.

Tam gdzie masz Adres URI urządzenia, kliknij zmień i zobacz czy masz tam gdzieś port USB.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości