Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tworzenie partycji.
#1
0
Witam i pozdrawiam.
Jestem nowym użytkownikiem LM i mam go próbnie zainstalowanego na zapasowym laptopie z domyślną partycją.We wtorek będę instalował LM na nowym laptopie Dysk 512 GB SSD i 8GB RAM i chcę zrobić następujące partycję BOOT 50GB SWAP 8GB i reszta na HOME.Chcę zrobić to przy instalacji i nawet próbowałem to zrobić tylko kompletnie nie wiem co mam tam zaznaczać i wpisywać,szukałem wszędzie instrukcji ale nie mogę znaleźć.
Proszę o dokładną instrukcję tworzenia partycji przy instalacji za co z góry dziękuję.
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Tworzenie partycji.Pisząc BOOT maiłeś chyba na myśli partycję root.
Taki podział może być.
Co do instrukcji tworzenia partycji to jest w oficjalnym poradniku https://linuxmint-installation-guide.rea...oning.html
Odpowiedz
#3
1
Better response on post RE: Tworzenie partycji.Sprawdź w ustawieniach BIOS w jakim trybie pracuje komputer. Nowe laptopy pracują w trybie UEFI i trzeba dodatkowo utworzyć partycję EFI (ESP) wielkości 300 MB.
Odpowiedz
#4
0
Tak chodziło o root a EFI dołożę.Czytałem te instrukcję ale jak da rade to może mi ktoś opisać krok po kroku jak i w jakiej kolejności wpisywać przy instalowaniu,chodzi o sam proces tworzenia partycji.
Odpowiedz
#5
1
Better response on post RE: Tworzenie partycji.Tu (tak mi się wydaje) jest krok po kroku w trybie EFI:
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...70#pid2070

Jakby coś było niejasne - pytaj.
Odpowiedz
#6
0
Podczas instalacji wybierz opcję "Użycie innego rozwiązania".
Kliknij na "Nowa tablica partycji".

Podświetl "dostępna przestrzeń" i kliknij na znak "+".
Rozmiar: 300 MB
Użyj jako: Partycja Systemowa EFI (ESP)
Resztę ustawień zostaw domyślną.

Partycja swap nie jest konieczna ponieważ automatycznie tworzony jest plik swap 2 GB co jest wystarczające na każdy system. Jeżeli chcesz utworzyć partycję to:
Podświetl "dostępna przestrzeń" i kliknij na znak "+".
Rozmiar: 8000 MB
Użyj jako: przestrzeń wymiany
Resztę ustawień zostaw domyślną.

Podświetl "dostępna przestrzeń" i kliknij na znak "+".
Rozmiar: 50000 MB
Punkt montowania: /
Resztę ustawień zostaw domyślną.

Podświetl "dostępna przestrzeń" i kliknij na znak "+".
Punkt montowania: /home
Resztę ustawień zostaw domyślną.

Poniżej w pozycji "Urządzenie do instalacji programu rozruchowego" wybierz Partycję Systemową EFI (ESP)
Odpowiedz
#7
0
(15-08-2020, 20:06)yahoob3 napisał(a): Tu (tak mi się wydaje) jest krok po kroku w trybie EFI:
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...70#pid2070

Jakby coś było niejasne - pytaj.

ok dziękuję wszystko jasne,mam jeszcze jedno pytanie jeżeli dla laptopa jest przypisane 8 GB RAM a w informacjach systemowych widnieje 7,7GB to na SWAP dawać 8 ?
Odpowiedz
#8
0
Odpowiedz
#9
0
swap nie musi dorównywać wielkością pamięci RAM. Wystarczy że nie jest mniejszy niż 2 GB.

>> Jak powiększyć przestrzeń wymiany
Odpowiedz
#10
Thumbs Up 
0
Ok bardzo dziękuję wszystkim i wszystko już jasne.Pozdrawiam
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości