Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instalacja (format?) nowego dysku SSD i instalacja Minta z partycjami
#26
0
OkSmile utworzyłem tylko 2 partycje: "/" oraz "/home". (partycji SWAP nie robiłem)

1) Folder "Katalog domowy" ma 419GB wolnego miejsca - rozumiem, że to jest ta partycja "home" i że wszelkie pliki w tym folderze "Katalog domowy" nie zostaną skasowane gdybym przeinstalował Minta, tak?

2) W folderze "Komputer" są dwie ikony dysków: jedna ma nazwę mojego dysku SSD i we właściwościach ma napisane "nieznany" przy następujących pozycjach: rozmiar, rozmiar na dysku, wolumin, dostęp, zmodyfikowano. (a w zakładce uprawnienia jest "Nie można określić uprawnień") - czy to jest normalne?

3) Druga ikona w folderze "Komputer" to "File System" - to jest jak "dysk C" w windowsie? i tutaj są wszelkie pliki systemowe itd? - to jest ta partycja systemowa, tak?  (wolne miejsce 38GB, zajęte miejsce 8GB)

4) Podczas instalacji nie miałem netu więc żadnych "3rd party programów" nie zainstalowałem
Co teraz mam zaktualizować lub skonfigurować?

5) Jako imie i nazwisko uzytkownika podałem moje inicjały. Nie wiem dlaczego W terminalu oprócz tych moich inicjałów widoczny jest też model mojego lapka - lepiej ten model jakoś wykasować? czy tak zostawić?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Instalacja (format?) nowego dysku SSD i instalacja Minta z partycjami - przez orlI - 17-08-2020, 14:18

Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości