Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aparat słuchowy z bluetooth
#1
0
Zainstalowałem wersję mint 19.3 bez problemów. Problem to mam z bluetooth. ikonka jest na pasku, ale nie rozpoznaje moich 2 aparatów słuchowych. Jestem początkującym użytkownikiem Linuxa i nie bardzo sobie umiem poradzić. Przeglądając w google podobne tematy nie trafiłem na właściwe rozwiązanie.
#2
0
W jakim sensie nie rozpoznaje?
Z konstrukcji zdania wynika, że widzi te słuchawki, ale nie rozpoznaje i tego nie rozumiem, na czym to nierozpoznanie polega.
#3
0
(17-08-2020, 18:18)dedito napisał(a): W jakim sensie nie rozpoznaje?
Z konstrukcji zdania wynika, że widzi te słuchawki, ale nie rozpoznaje i tego nie rozumiem, na czym to nierozpoznanie polega.
Ano w takim, że ikona bluetooth jest ale po kliknięciu na nią mojego aparatu nie ma na liście, są tylko komunikaty nie rozpoznano, w win7 mam urządzenie na liście.
#4
0
Pokaż te komunikaty.
#5
0
(17-08-2020, 20:15)dedito napisał(a): Pokaż te komunikaty.
Ja jeszcze nie bardzo się poruszam korzystając z Linuxa i pytanie zadałem  w Windows. Męczyłem się pół nocy aby trochę to naprawić bo i wszystko się wyłączyło w Windows, musiałem przeinstalować sterowniki RealTec bluebooth. Stało to się gdy udało mi się włączyć moje aparaty słuchowe w linux mint. Zaraz potem gdy ponownie uruchomiłem Windows okazało się że nie działają i właśnie dlatego musiałem zainstalować ponownie sterowniki. Nie wiem jaki to ma związek. Dzisiaj będę instalował Linuksa na stacjonarnym to jeszcze sprawdzę. Na tym forum czytałem że blutooth nie jest rozpoznawany i trzeba instalować jakąś paczkę. Na razie to nie wiele z tego rozumiem.
#6
1
Better response on post RE: Aparat słuchowy z bluetoothCzasem wystarczy instalacja innego menedżera BT, np. blueman, czasem trzeba inny sterownik, stąd @dedito prosi o komunikaty.
Bardzo przydatny byłby też wynik komendy inxi -Fxz (otwierasz terminal, np. Ctrl+Alt+T i wpisujesz lub wklejasz do niego tę komendę Ctrl+Shift+V). Wynik skopiujesz skrótem Ctrl+Shift+C; wklej go na forum używając CODE (przepis w mojej sygnaturze).
#7
0
Kod:
System:
  Host: nornik-H55M-UD2H Kernel: 5.0.0-32-generic x86_64 bits: 64
  compiler: gcc v: 7.4.0 Desktop: Cinnamon 4.4.5
  Distro: Linux Mint 19.3 Tricia base: Ubuntu 18.04 bionic
Machine:
  Type: Desktop Mobo: Gigabyte model: H55M-UD2H v: x.x serial: <filter>
  BIOS: Award v: F11 date: 08/20/2010
CPU:
  Topology: Quad Core model: Intel Xeon X3430 bits: 64 type: MCP
  arch: Nehalem rev: 5 L2 cache: 8192 KiB
  flags: lm nx pae sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx bogomips: 24911
  Speed: 2021 MHz min/max: N/A Core speeds (MHz): 1: 2021 2: 2706 3: 2994
  4: 1705
Graphics:
  Device-1: NVIDIA GF108GL [Quadro 600] driver: nvidia v: 390.138
  bus ID: 01:00.0
  Display: x11 server: X.Org 1.20.4 driver: nvidia
  unloaded: fbdev,modesetting,nouveau,vesa resolution: 2560x1440~60Hz
  OpenGL: renderer: Quadro 600/PCIe/SSE2 v: 4.6.0 NVIDIA 390.138
  direct render: Yes
Audio:
  Device-1: Intel 5 Series/3400 Series High Definition Audio
  vendor: Gigabyte driver: snd_hda_intel v: kernel bus ID: 00:1b.0
  Device-2: NVIDIA GF108 High Definition Audio driver: snd_hda_intel
  v: kernel bus ID: 01:00.1
  Sound Server: ALSA v: k5.0.0-32-generic
Network:
  Message: No Device data found.
  Device-1: Atheros AR9271 802.11n type: USB driver: ath9k_htc bus ID: 1-1:2
  IF: wlxf81a6708691e state: up mac: <filter>
Drives:
  Local Storage: total: 1.08 TiB used: 174.16 GiB (15.7%)
  ID-1: /dev/sda model: SPCC Solid State Disk size: 111.79 GiB
  ID-2: /dev/sdb vendor: Seagate model: ST3250310AS size: 232.88 GiB
  ID-3: /dev/sdc vendor: Samsung model: HM160HI size: 149.05 GiB
  ID-4: /dev/sdd vendor: Seagate model: ST3160318AS size: 149.01 GiB
  ID-5: /dev/sde vendor: Western Digital model: WD5000AAKX-001CA0
  size: 465.76 GiB
Partition:
  ID-1: / size: 54.75 GiB used: 6.55 GiB (12.0%) fs: ext4 dev: /dev/sdc1
  ID-2: /home size: 76.54 GiB used: 2.03 GiB (2.7%) fs: ext4 dev: /dev/sdc6
  ID-3: swap-1 size: 14.90 GiB used: 0 KiB (0.0%) fs: swap dev: /dev/sdc5
Sensors:
  System Temperatures: cpu: 42.0 C mobo: N/A gpu: nvidia temp: 46 C
  Fan Speeds (RPM): N/A gpu: nvidia fan: 30%
Info:
  Processes: 210 Uptime: 16m Memory: 11.68 GiB used: 1.35 GiB (11.6%)
  Init: systemd runlevel: 5 Compilers: gcc: 7.4.0 Shell: bash v: 4.4.20
  inxi: 3.0.32

Dodano po pewnym czasie:
Bardzo dziękuję za chęć pomocy, ale wystarczyło że wyjąłem baterie z aparatu tak jak w windzie i aparat działa pomimo że nie figuruje jako bluetooth.
#8
0
Z tego, co znalazłem na temat tej karty... rozwiązaniem może być instalacja nowszego jądra.
Możesz ją przeprowadzić przez: menu, administracja, menedżer aktualizacji; widok, jądra Linuksa, kontynuuj (tu wyświetla się ostrzeżenie o tym, że nowsze jądro może unieruchomić system... tak w skrócie Wink ).
Wybierz 5.4.0-42 i kliknij zainstaluj. Kiedy instalator skończy, uruchom ponownie komputer.
Faktycznie może być tak, że po restarcie komputer nie uruchomi się w pełni, np. czarny ekran z migającym kursorem.

Zmianę jądra na poprzednie można przeprowadzić bez problemu. Jeśli podczas uruchamiania komputera pojawia się menu GRUB, wystarczy wybrać "opcje zaawansowane..." a potem uruchomienie na poprzednim jądrze (u Ciebie 5.0.0-32-generic) i po uruchomieniu komputera, tą samą drogą w menedżerze aktualizacji usunąć 5.4.0-42 i zrestartować komputer.

Jeśli menu GRUB nie pojawia się - gdy wyświetlone zostanie logo producenta komputera trzeba nacisnąć Shift lub Esc (zależy od komputera) i trzymając poczekać na pojawienie się menu.

W razie niejasności pytaj... jeśli się powiedzie, daj znać, jeśli nie, poda jeszcze wynik skryptu, o którym napisane jest w tym poście: https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...78#pid1078. Powodzenia.

EDIT:
(18-08-2020, 21:05)NorDez napisał(a): Bardzo dziękuję za chęć pomocy, ale wystarczyło że wyjąłem baterie z aparatu tak jak w windzie i aparat działa pomimo że nie figuruje jako bluetooth.
Smile Nic z tego nie rozumiem, co ma BT do baterii... ale ok. Problem rozwiązany?
#9
0
Tak do końca to ja też nie bardzo rozumiem.
Opiszę dokładnie, to może się przydać innym.
Na tym forum jest taki temat :"Rozwiązany nie widać urządzeń bluetooth " czy jakoś podobnie napisane jest aby ściągnąć jakąś paczkę, ale teraz nie mam dostępy do laptopa aby wkleić ten post.
Gdy na lapku wgrałem tą paczkę - aparat słuchowy pojawił się na liście bluetooth i po włączeniu działał od razu z tym, że baterie musiałem wyjąć i włożyć aby go uaktywnić.
W Windows należy zrobić to samo, tylko że otwierając panel urządzeń bluetooth urządzenie pojawia się jako aparat słuchowy i klikając w drugim oknie można włączyć rozłączyć urządzenie ale baterie należy również wyjąć i włożyć.
Fajnie że napisałeś jak uaktualnić jądro, tylko trochę się obawiam, że może nie działać, ale skoro aparaty działają to na razie się wstrzymam.
Aha jeszcze jedno na laptopie mam bluetooth wbudowany a na stacjonarnym mam dodatkowy adapter przez USB.
Linux zawsze mnie fascynował jako system, tylko było to kilka lat temu i teraz widzę kolosalny postęp w przystosowywaniu tego systemu dla przeciętnego użytkownika.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję i biorę się za konfigurowanie drukarek sieciowych bo tu mam małe kłopoty, ale mam parę książek to sądzę, że sobie poradzę.
 Pozdrawiam.
#10
0
OK. W takim razie zamykam.

Do każdego ewentualnego problemu zakładaj odrębne wątki (takie mamy zasady Wink)


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości