Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Boot menu i brak reakcji.
#1
Wink 
0

Witam, od tygodnia stałem się fanem linuxa, tudzież postanowiłem zainstalować go na innych komputerach. Więc na pierwszy rzut idzie Lenovo ideapad 100s-141BR. 
Próbowałem pobrać z oficjalnej strony Linux'a mint'a wersję MATE. Za pomocą Unetbootin zrobiłem plik iso na pendrive 4 gb. Zacząłem instalację, wybrałem aby usunąć wszystko a następnie aby automatycznie porozdzielać partycję. Po zakończonej instalacji system nie załadował się a wyskoczyły komunikaty : (Niżej)
Następnie próbowałem to samo robić z cinnamon'em na windowsie za pomoca rufusa- tutaj pendrive 8 gb i to samo. Następnie próbowałem rozdzielać partycje ręcznie - ale też nic.

Nie wiem co może iść nie tak- próbowałem bawić się w biosie zamieniająć UEFI na LEGACY, secure boot mam wyłączony. Nie wiem.
Podsyłam w następnych załącznikach zdjęcia z biosu.

Za wszelką pomoc wielkie dzięki ! Big Grin

[Obrazek: La8Xgt4l.jpg]

[Obrazek: mG2Tpvwl.jpg]
[Obrazek: vXuHUF1l.jpg]
[Obrazek: 8GNL88pl.jpg]
[Obrazek: wOYLHdhl.jpg]
#2
1
Better response on post RE: Boot menu i brak reakcji.Jest instrukcja załączania obrazków w zasadach forum https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=304
#3
0
Ponadto próbowałem zainstalować minnta 19.3 (tricius) i nic nie pomogło, ponadto próbowałem tą wersję zainstalowac na tych samych ustawieniach biosu jak wyżej w wersji 32 bit - to po kliknięciu w Startowanie mint 19.3 nic się nie działo ( nie uruchomiło się z pendrive'a).
#4
0
(19-08-2020, 22:29)HannLee napisał(a): Po zakończonej instalacji system nie załadował się a wyskoczyły komunikaty : (Niżej)

Zdjęcie z komunikatami nie jest widoczne.

Instalacje nie powiodły się ponieważ "Windows Boot Manager" jest wciąż widoczny w BIOS.
#5
0
(20-08-2020, 14:28)magnus napisał(a):
(19-08-2020, 22:29)HannLee napisał(a): Po zakończonej instalacji system nie załadował się a wyskoczyły komunikaty : (Niżej)

Zdjęcie z komunikatami nie jest widoczne.

Instalacje nie powiodły się ponieważ "Windows Boot Manager" jest wciąż widoczny w BIOS.
Komunikat w sensie okienko z boot menu.
Czyli jeszcze raz instalowac tak jak tutorial na forum - wersje 64 bit ( wczesniej win10 byl na tej wersji) linuxa minta 20 wersje najlzejsza na tych samych ustawieniach biosu, tak ?
#6
1
Better response on post RE: Boot menu i brak reakcji.Secure Boot masz wyłączony więc spróbuj jeszcze raz w trybie UEFI.
Skorzystaj z poradnika na forum a szczególnie sprawdź czy plik ISO nie został uszkodzony podczas przesyłania.
#7
0
Witam, dzisiaj próbowałem zrobic wszystko jak należy i działa !! Więc zapewne były dwa możliwe problemy :
1) Brak w biosie ustawień UEFI i instalowanie na nich systemu.
2) Jakiś błąd podczas przesyłania lub autoryzacja.
Te dwa kroki wykonałem sumiennie i wszystko gra.
Dziękuję bardzo, uważam, że wątek można zamknąć i uznać za rozwiązany.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości