Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POMOC - system 18.3 nie ładuje się
#1
0
Witam,

proszę o wsparcie i poradę, mianowicie podczas startu systemu (wer.18.3), ten zawiesza się. Logo Minta ładuje się a pózniej ekran staje się czarny i nie widac nawet kursora myszki. 
Podpiąłem inny rezerwowy dysk na którym jest ta sama wersja systemu by wykluczyć usterkę samego PC i ten działa poprawnie. Postanowiłem, że na dysku z ktorego system nie startuje postawię najnowszą wersję (i tak miałem to zrobić w niedługim czasie). Niestety nie mogę dostać się do swoich danych aby je zgrać na dysk zewnętrzny albo na dysk ze sprawnym systemem (nie widać dysku). 
Dysk z danymi jest wykrywany na wersji LIVE i mogę w niego wejść, niestety nie mogę tym sposobem zgrać danych na np dysk zewnętrzny (system LIVE równiez go wówczas nie widzi).

może jest sposób by system na wadliwym dysku jakimś sposobem uruchomić?  A jeżeli nie ma takiej opcji to chociaż zgrać z niego dane jakimś wiadomym Wam sposobem bym mógł wówczas postawić nowy system ?!

Z góry dziekuję za ewentualne rozwiązanie problemu
#2
1
Better response on post RE: POMOC - system 18.3 nie ładuje sięNa tym czarnym ekranie sprawdź czy uda się podejrzeć na czym system wisi wciskając ESC.
Jeśli nie to w grubmenu wciśnij E i usuń z parametrów startowych quiet i splash, być może będzie widać na czym system się zawiesza.
Jak jest możliwość załadowania systemu z innego jądra to warto spróbować.
Na czarnym ekranie warto też sprawdzić czy jest dostępna konsola pod ctr+alt+F1 lub samo alt+F1.
#3
0
Działanie z załadowaniem innego jądra pomogło, dzieki temu mogłem przerzucić pliki a i przy okazji zainstalowałem najnowszą wersję systemu.

Dzięki
#4
0
OK, zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości