Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z LMDE4
#1
0
Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Zrobiłem bootowalny pendrive LMDE4. Chcę zainstalować obok win10 na komputerze LG gram. Po uruchomieniu pokazuje się menu. Po wybraniu którejkolwiek opcji z menu uruchamianie kończy się na logo linuxa, dalej tylko czarny ekran i migający kursor. Czekałem dobre 10 minut i nic. Nadmienię że linux mint 20 się uruchamia.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Odpowiedz
#2
0
(05-11-2020, 11:22)kpolka napisał(a): Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Zrobiłem bootowalny pendrive LMDE4. Chcę zainstalować obok win10 na komputerze LG gram. Po uruchomieniu pokazuje się menu. Po wybraniu którejkolwiek opcji z menu uruchamianie kończy się na logo linuxa, dalej tylko czarny ekran i migający kursor. Czekałem dobre 10 minut i nic. Nadmienię że linux mint 20 się uruchamia.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Ale system zainstalowałeś obok, czy linux live usb się uruchamia, chodzi Ci że LMDE4 się nie uruchamia, a Cinnamon tak?
Odpowiedz
#3
0
(05-11-2020, 11:34)D35CART35 napisał(a):
(05-11-2020, 11:22)kpolka napisał(a): Witam wszystkich. Jestem nowy na forum, więc proszę o wyrozumiałość.

Zrobiłem bootowalny pendrive LMDE4. Chcę zainstalować obok win10 na komputerze LG gram. Po uruchomieniu pokazuje się menu. Po wybraniu którejkolwiek opcji z menu uruchamianie kończy się na logo linuxa, dalej tylko czarny ekran i migający kursor. Czekałem dobre 10 minut i nic. Nadmienię że linux mint 20 się uruchamia.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
Ale system zainstalowałeś obok, czy linux live usb się uruchamia, chodzi Ci że LMDE4 się nie uruchamia, a Cinnamon tak?
Linux live USB LMDE się nie uruchamia, natomiast minut 20 tak.
Odpowiedz
#4
0
Stawiałbym na:
- uszkodzone ISO,
- pendrive kończy żywot,
- spróbowałbym uruchomić Live z parametrem "nomodeset" (coś już było w temacie na forum: https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...81#pid7581)
Odpowiedz
#5
0
Też bym obstawiał problem ze sterownikiem karty graficznej.
W poradnikach też jest informacja na temat takich problemów.
Odpowiedz
#6
0
(05-11-2020, 23:01)yahoob3 napisał(a): Stawiałbym na:
- uszkodzone ISO,
- pendrive kończy żywot,
- spróbowałbym uruchomić Live z parametrem "nomodeset" (coś już było w temacie na forum: https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...81#pid7581)
- Ściągnąłem z innego serwera obraz ISO
- Na innym komputerze gdzie mam zainstalowany Linux Mint 20 Live LMDE 4 się uruchamia, więc pendrive jest dobry
- Uruchomiłem live z parametrem "nomodeset". Ładowanie zakończyło się na: (patrz zdjęcie)    
Odpowiedz
#7
0
Pokaż pełną specyfikację komputera, czyli uruchom tego Minta, który się uruchamia i podaj wynik polecenia w terminalu
Kod:
inxi -Fxz
Wynik wstaw pomiędzy znaczniki CODE.
Odpowiedz
#8
0
(06-11-2020, 12:08)yahoob3 napisał(a): Pokaż pełną specyfikację komputera, czyli uruchom tego Minta, który się uruchamia i podaj wynik polecenia w terminalu
Kod:
inxi -Fxz
Wynik wstaw pomiędzy znaczniki CODE.
Proszę bardzo.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#9
0
Wklejając logi z terminala używaj znaczników code.
Odpowiedz
#10
0
(06-11-2020, 17:33)D35CART35 napisał(a): Wklejając logi z terminala używaj znaczników code.
To jest zdjęcie. Nie miałem wtedy zbytnio czasu.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości