Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Rozmiar otwieranych okien.
0
Witam i pozdrawiam.
Zainstalowałem LM na nowym lapie Dell G3 15 i nie mogę ustawić wielkości otwieranych okien,jeżeli ustawie kursorem to po otwarciu na nowo wraca do małego rozmiaru,jedynie wielkość terminala udało się ustawić.Tak samo w przeglądarce nie jest dopasowana wielkość i muszę ją ręcznie zmieniać.
W starym lapie nie miałem tego problemu,może to ma związek,że ten ma dwie karty graficzne?
Proszę o poradę co mogę zrobić za co dziękuję.
P.s ustawienia wyglądu przeglądałem i tam nic nie ma.
Odpowiedz
0
Sprawdź, czy na nowym użytkowniku (nie gościu) sprawa wygląda podobnie.
Odpowiedz
0
Na nowym użytkowniku jest tak samo,bez zmian.
Odpowiedz
0
Czy zmiana rozmiaru okna jest zapamiętana to zależy od poszczególnych programów. Niektóre mają taką funkcję inne nie.

Które programy nie pamiętają ustawień okien, a wcześniej to robiły?

A może stary laptop miał ekran z mniejszą rozdzielczością przez co wszystko było większe i nie miałeś potrzeby regulowania wielkości okien?
Jeżeli tak jest to spróbuj funkcji skalowania całego ekranu:
Menu > Ekran > Układ > Fractional scaling
Ta funkcja jest na razie eksperymentalna, czy dobrze działa zależy od sprzętu.
U mnie działa tylko "Skala interfejsu: Podwójna (wysokie DPI)".
Odpowiedz
0
Ja tej opcji "Fractional scaling" nie mogę włączyć,mogę tylko trzy pierwsze zmieniać czyli "rozdzielczość,częstotliwość i obrót" nic więcej nie mogę ruszyć.
Odpowiedz
1
Better response on post RE: Rozmiar otwieranych okien.Innym rozwiązaniem może być użycie programu Devilspie2 ale trzeba się pobawić tworzeniem plików z ustawieniami dla każdego okna którego rozmiar chcesz zmienić.
Odpowiedz
Thumbs Down 
0
Ten program u mnie nie działa,po zainstalowaniu klikam uruchom i nic się nie dzieję.Pierwsza część też.Trudno przeżyje bez większych okien,przeglądarki ustawiłem ręcznie ważne ,że reszta działa jak należy.
Dziękuję za poświęcony czas.
Odpowiedz
0
Program działa ale nie posiada interfejsu graficznego, uruchamiany jest poprzez terminal. Poza tym, jak pisałem wcześniej, wymaga tworzenia plików z ustawieniami.

Jeżeli chcesz to możemy, krok po kroku przejść przez cały proces.
Masz już zainstalowany Devilspie2 to tym samym sposobem zainstaluj Lua5.2
Następnie wykonaj polecenie:

devilspie2

W katalogu domowym zostanie utworzony katalog ~/.config/devilspie2/ gdzie będziesz umieszczał pliki z konfiguracją.
Odpowiedz
0
Po wykonaniu tego polecenia w terminalu pojawiło się to;
Kod:
~$ devilspie2

No script files found in the script folder - exiting.
Odpowiedz
0
Wszystko przebiegło prawidłowo.

Następnie utwórz nowy program startowy tak żeby Devilspie2 uruchamiał się automatycznie przy starcie komputera.

Otwórz: Menu > Programy startowe > + > Polecenie użytkownika
Dodaj nowy program startowy:
Nazwa dowolna.
W rubryce "Polecenie" wpisz: devilspie2

Nowy program powinien pojawić się na liście programów startowych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości