Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mate 20, Marco, adaptacyjne składanie - wyłączone czy włączone?
#1
0
Hej,
znalazłem informację, że można włączyć adaptacyjne składanie i to podobno niweluje scrreen tearing. Problem jest taki, że włączyłem taką opcję i niby jest włączone, a terminal pokazuje, że jest wyłączone (po ponownym uruchomieniu laptopa). Jak to w końcu jest? Bo mnie już witki opadajo... :> 

Informacje zaczerpnąlem stąd. Pytanie #2, co wybrać przy starej grafice NVidia FX1800 i braku zintegrowanej karty graficznej (CPU: Quad Core model: Intel Core i7 Q 840 bits: 64 type: MT MCP arch: Nehalem rev: 5 L2 cache: 8192 KiB)

[Obrazek: YTioyXUl.png]
Odpowiedz
#2
0
Mate dysponuje kilkoma menadżerami okien. Spróbuj po kolei i zobacz, czy któryś działa dobrze.
Włączyłeś Marco... tylko czy to składanie adaptacyjne to kompozycje? Tego nie wiem. Terminal twierdzi, że nie.

Na moim starym netbooku musiałem przeklikać się przez wszystkie menadżery i tylko na jednym z nich (nie pamiętam teraz którym) ekran nie był podzielony i dock zachowywał się poprawnie (potrzebował właśnie kompozycji).
Odpowiedz
#3
0
OK, dzięki za sugestie, sprawdzam stabilnosć po kolei na każdej konfiguracji Smile
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości