Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przejście na Mint 20 z 18 obok Windowsa
#1
0
Mam Minta 18.3 obok Windowsa, chciałbym zmienić na 20ke, 18ka postawiona na partycjach, czy jak będę wgrywać nową to mam zainstalować ją po wybraniu opcji z podziałem na partycje i przypisać poprzednie z formatem? Grub zadziała czy będzie kicha.
Jak to zrobić?
Odpowiedz
#2
0
Jeśli się upierasz przy 20stce, to zrób jak piszesz. Przypisz "stare" partycje do nowego systemu... tylko czy jesteś pewny, że chcesz 20stkę? GRUB ogarnie zmianę.
Jeśli 18.3 działa... to ja nie zmieniam. Ale może po prostu mam pH do tej wersji Wink
Odpowiedz
#3
0
Myślałem, że jak nie wspierany jest sytsem to trzeba przejść, wsumie to omineła mnie 19ka, miłośniekiem nowości nie jestem jak widać, ale martwi mnie to nie wspieranie.?

Jakbym się zdecydował na przejście to mam wybrać instalacje przy łindołsie czy normalną z wyborem partycji?
Odpowiedz
#4
0
18.3 ma wsparcie do kwietnia 2021... czyli do wyjścia 21. Ja czekam.
Odpowiedz
#5
0
A to 21 będzie jakaś super, czy nie chce Ci się poznawać nowego systemu, czy może 20 to jakaś lipa?

Możesz mi podpowiedzieć:
Jakbym się zdecydował na przejście to mam wybrać instalacje przy łindołsie czy normalną z wyborem partycji?
Odpowiedz
#6
1
Better response on post RE: Przejście na Mint 20  z 18 obok WindowsaJaki będzie M21 nie wiem. Ale liczę po cichu na to, że błędy poprzednika zostaną naprawione i będzie działał znacznie lepiej... przynajmniej na moim sprzęcie.

Co do partycjonowania, to wybierz "inne rozwiązanie" i wskaż stare partycje linuksowe jako nowe punkty montowania. Jeśli chcesz zachować stary /home, można to zrobić nie formatując go, jednakże warto usunąć wszystkie ukryte katalogi z ustawieniami, jeśli jeszcze nie czujesz się pewnie w Linuksie. Pamiętać tyko należy, że aby nowy MInt pracował poprawnie na starym /home nazwa użytkownika musi być taka sama jak poprzedniego.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości