Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z internetem.
#1
0
Witam i pozdrawiam.
Z moim internetem dzieje się coś dziwnego,nagle przestał działać ale pokazuję,że jestem połączony na innym laptopie chodzi normalnie internet mało tego to odpaliłem Minta z pendrive na live i tam mam internet.Po kilku restartach laptopa dzieje się to samo.
Proszę o poradę o co z tym chodzi ? Nigdy tego nie miałem.
#2
0
#3
0
[Obrazek: pmjE7zgl.png][Obrazek: bruumUnl.png]
Po wykonaniu tego polecenia jest dużo informacji to zrobiłem zrzuty i przeniosłem na drugi laptop.

Z tego, co wkleiłeś nawet Legolas nie odczyta./YB3
#4
0
W zasadach jest opisane co należy podać przy problemach z kartami sieciowymi.
I nie wklejamy w formie zrzutów/obrazków, tylko w formie tekstowej w znacznikach kodu, co też jest opisane w zasadach.
#5
0
Kod:
inxi -N -xxx

Kod:
Network:
Device-1: Intel Wi-Fi 6 AX201 driver:iwlwifi v:kernel port:6000
bus ID:00:14.3 chip ID: 8086:06f0
Device-2: Realtek RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet vendor:Dell
driver:r8169 v:kernel port:3000 bus ID:04:00.0 chip ID: 10ec:8168
Chyba o to Panu chodziło przepisałem ręcznie.
#6
0
Z terminala można skopiować przy użyciu Prawego przycisku myszy lub skrótem klawiszowym Ctrl+Shift+C. Wklejenie do terminala to PPM - wklej, lub Ctrl+Shift+V.
Przepisywanie ręczne ma to do siebie, że "jedna spacja czyni różnicę" czasem bardzo bolesną różnicę.

Dedito chodziło o wynik skryptu opisanego w tym poradniku: https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...78#pid1078
#7
0
Ja odpisuję na drugim laptopie więc nie mogę skopiować i wkleić na forum ponieważ tam mam zblokowany internet.A do tamtych poleceń jest potrzebny internet ja zasięg mam i połączenie też ale nie łączy mnie.
#8
0
Ja tam widzę akapit: "W przypadku gdy na danym komputerze nie masz połączenia z internetem to..."
#9
0
Ja próbuję tak zrobić i nic nie wychodzi dostaję informację ,że nie ma dostępu do "wireless-info"
Z live mi normalnie system chodzi i internet też więc sformatuje to będzie szybciej i mniej kłopotu.
Dziękuję za poświęcony czas.
#10
0
Coś musisz robić nie tak. Plik wynikowy zapisuje się w katalogu domowym użytkownika i wystarczy go skopiować na pendrive...
Żadna komenda nie wymaga podwyższonych uprawnień. Podajesz tylko raz hasło.

Kod:
wget -N -t 5 -T 10 https://github.com/UbuntuForums/wireless-info/raw/master/wireless-info && \
chmod +x wireless-info && \
./wireless-info
Te trzy komendy są tak napisane, że można je wkleić do terminala (Ctrl+Shift+V) jednocześnie... zaznaczasz te trzy linijki i wklejasz do terminala. W katalogu domowym pojawiają się 3 nowe pliki... nam chodzi o plik "wireless-info.txt".

[Obrazek: yPrTkhyl.png]


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości