Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laptop do Minta
#1
0
Dobry wieczór,
Czy laptop Leovo Ideapad 5-15 i5-1035g1/8G/512 będzie odpowiedni dla Minta? Nie będzie żadnych "sprzętowych niespodzianek"? Praca biurowa, internet, odtwarzanie multimediów.
Odpowiedz
#2
0
Jest sporo informacji w Google. Ale jeżeli ktoś używa, to napisze więcej.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#3
0
Chcesz go kupić przez internet?
Swój (z sklepie na x zamówiony*) i żony poleasingowy kupiłem tak, że wziąłem ze sobą pendraka z Mintem, odpaliłem na miejscu (czasem trzeba grzecznie poprosić... tłumacząc, że pewnie wiedzą, że nie każdy sprzęt pójdzie na Linuchu Wink ) sprawdzić czy wszystko działa - wifi zwłaszcza, jak widziana jest grafika (inxi -Fxz), czy menadżer sterowników coś proponuje (jeśli to Nvidia) i już.

*Z tym były jaja, bo wziąłem jeden, potem po godzinie czy dwóch oddałem, wziąłem inny... i po kolejnej godzinie oddałem, bo coś tam nie chciało chodzić i summa summarum wziąłem ten pierwszy, z którego bezproblemowo klepię od jakichś 7 lat Smile
Odpowiedz
#4
0
A jaki moglibyście polecić z obecnie dostępnych w cenie do 3000 zł? Najchętniej nowy, ale niekoniecznie. Ważne, żeby matryca była IPS i FHD. Raczej nie mam możliwości jechać z pendriverm i sprawdzać, czy wszystko zadziała. Sad
Odpowiedz
#5
0
Dell, HP, Lenovo ma w swojej ofercie laptopy ze wsparciem dla Linuksa.
Przejrzyj ich oferty.
Odpowiedz
#6
0
(01-12-2020, 20:35)tomsdb napisał(a): Dobry wieczór,
Czy laptop Leovo Ideapad 5-15 i5-1035g1/8G/512 będzie odpowiedni dla Minta? Nie będzie żadnych "sprzętowych niespodzianek"? Praca biurowa, internet, odtwarzanie multimediów.

Mam w sumie podobny sprzęt... Ale kupiony w sierpniu 2019.
Mint da się uruchomić bez problemów... Jaja były później z wifi.
Lepiej poszło mi po instalacji Debiana.
Tu jedynym zgrzytem były małe czcionki systemowe oraz w przeglądarkach.
Ale to łatwo zmienić.

Pozdr
M
Odpowiedz
#7
0
(09-12-2020, 20:43)hephalump napisał(a):
(01-12-2020, 20:35)tomsdb napisał(a): Dobry wieczór,
Czy laptop Leovo Ideapad 5-15 i5-1035g1/8G/512 będzie odpowiedni dla Minta? Nie będzie żadnych "sprzętowych niespodzianek"? Praca biurowa, internet, odtwarzanie multimediów.

Mam w sumie podobny sprzęt... Ale kupiony w sierpniu 2019.
... Jaja były później z wifi.
 
W HP Pavilion przerywało Wi-Fi. Przełączyłem w menadżerze sterowników na sterownik własnościowy Broadcoma i od tej pory nie było ani raz problemu.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
Odpowiedz
#8
0
Ostatecznie wybór padł na Acera Aspire 5 i5-1135G7/12GB/512 IPS. Dzięki za wszystkie wskazówki.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości