Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Problem z Heroes 3 HD
#1
0
Witam,problem  jak w temacie , mam na osobnym dysku wersje h3 hd, ale  niestety nie chce sie odpalic, wydaje mi się ze mam cos sknocone z wine, poniewaz po uruchomieniu pokazuje sie okienko z wyborem rozdzielczosci, ale po kliknieciu start gra crashuje i wychodzi do glownego pulpitu, dodam ze dzieje sie tak z kazdą grą.
wersje wine mam 5.22 staging, Jesli potrzeba wkleic jakies info to dajcie znac co trzeba, bo jestem zielony w linuksach, z góry dzieki wszystkim za pomoc, pozdrawiam.
#2
0
Uruchom z terminala i wklej wyniki (w znaczniki kodu).
#3
0
Niestety w terminalu nie wiem jak wejsc w dysk na ktorym mam gre( czyli nie systemowy) i nigdzie nie moge znalezc na necie pomocnych stron, a o jakis znacznikach kodu to juz w ogole nie wspominam, bo to czarna magia dla mnie :/
#4
0
Wine tworzy katalog .wine który znajduje się zazwyczaj w katalogu domowym, tylko jest ukryty (ctrl+h w większości menadzerów plików).
W tym katalogu znajdziesz plik wykonawczy gry (zazwyczaj C:/Program files/...).
Zajrzyj do aktywatora Heros 3 HD po wskazówki odnośnie ścieżki do pliku.
Dalsze wskazówki znajdziesz w dokumentacji wine https://wiki.winehq.org/Wine_User's_Guid...mmand_line

Znaczniki kodu masz opisane w zasadach forum.
#5
0
Kod:
002c:fixme:winediag:LdrInitializeThunk wine-staging 5.22 is a testing version containing experimental patches.
002c:fixme:winediag:LdrInitializeThunk Please mention your exact version when filing bug reports on winehq.org.
INTEL-MESA: warning: Haswell Vulkan support is incomplete
INTEL-MESA: warning: Haswell Vulkan support is incomplete
libGL error: No matching fbConfigs or visuals found
libGL error: failed to load driver: swrast
X Error of failed request:  GLXBadContext
  Major opcode of failed request:  152 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  6 (X_GLXIsDirect)
  Serial number of failed request:  259
  Current serial number in output stream:  258
Udało mi się dojść i uruchomic, i takie cos sie porobilo...

Dodano po pewnym czasie:
Oczywiści dzięki za pomoc, bo sam za tego życia bym tego nie zrobil, Thx, a teraz pytanie co dalej??


Dedito: No i nie zrobiłeś znaczników kodu :/ Poprawiam
#6
0
Dla porównania uruchom też inne gry i wklej wyniki.

Zastanów się też nad możliwymi źródłami tego problemu zgodnie z filozofią etapu 2 opisanego w https://forum.linuxmint.pl/showthread.php?tid=9
Jeśli masz możliwość przywrócenia systemu do wcześniejszych stanów (np. za pomocą migawki utworzonej w timeshift) to skorzystaj z tego w analizie problemu.
#7
0
Kod:
002c:fixme:winediag:LdrInitializeThunk wine-staging 5.22 is a testing version containing experimental patches.
002c:fixme:winediag:LdrInitializeThunk Please mention your exact version when filing bug reports on winehq.org.
INTEL-MESA: warning: Haswell Vulkan support is incomplete
INTEL-MESA: warning: Haswell Vulkan support is incomplete
0024:fixme:ntdll:NtQuerySystemInformation info_class SYSTEM_PERFORMANCE_INFORMATION
libGL error: No matching fbConfigs or visuals found
libGL error: failed to load driver: swrast
X Error of failed request:  GLXBadContext
  Major opcode of failed request:  152 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  6 (X_GLXIsDirect)
  Serial number of failed request:  277
  Current serial number in output stream:  276

Dedito: Chłopie już raz Ci poprawiałem znaczniki kodu, ile razy mam poprawiać?

Odpaliłem starą gre cm 01-02 i to samo mi wyskoczyło

Dodano po pewnym czasie:
Nie jestem w stanie określić co zrobiłem źle ponieważ próbuje juz z miesiąc odpalic jakąkolwiek gre bez skutku, dlatego trafiłem na to forum.
#8
0
bb-kelt: znaczniki CODE

To nam naprawdę pomaga... pomagać Smile
#9
0
Nawiązując do tego co pisałem wcześniej, na podstawie twojej odpowiedzi, rozumiem, że:
- nie pamiętasz co zrobiłeś miesiąc temu co mogło się przyczynić do utraty możliwości uruchamiania gier przez Wine, to jasno wynika z tego co piszesz
- nie posiadasz żadnych migawek systemowych z okresu w którym uruchamianie gier przez Wine działało, tu sobie tylko dopowiadam bo nie udzieliłeś na ten temat odpowiedzi.

Czy możesz wkleić wynik komendy glxinfo (mam nadzieję, że tym razem użyjesz znaczników kodu).
#10
0
Kod:
002c:fixme:winediag:LdrInitializeThunk wine-staging 5.22 is a testing version containing experimental patches.
002c:fixme:winediag:LdrInitializeThunk Please mention your exact version when filing bug reports on winehq.org.
INTEL-MESA: warning: Haswell Vulkan support is incomplete
INTEL-MESA: warning: Haswell Vulkan support is incomplete
0024:fixme:ntdll:NtQuerySystemInformation info_class SYSTEM_PERFORMANCE_INFORMATION
libGL error: No matching fbConfigs or visuals found
libGL error: failed to load driver: swrast
X Error of failed request:  GLXBadContext
  Major opcode of failed request:  152 (GLX)
  Minor opcode of failed request:  6 (X_GLXIsDirect)
  Serial number of failed request:  277
  Current serial number in output stream:  276
Kod:
~/.wine/drive_c/Program Files (x86)/cm 01-02$ wine cm0102.exe

Dodano po pewnym czasie:
takie cos??????????????

No, cud... miód i orzeszki... prawie/YB3

Dodano po pewnym czasie:
Widomosc jest za dluga nie moge wkleic,a pliku textowego z wynikami glxinfo nie załączy bo plik nie jest obsługiwany
Kod:
glxinfo


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości