Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z aktualizacją Linux Mint 20 Ulyana
#1
0
Witam

Jakiś czas temu zainstalowałem sobie na lapku Linux Mint 20 Ulyana Cinnammon x64. Od razu po instalacji zrobiłem aktualizacje systemu korzystając z domyślnych żródeł czyli serwerów z USA i UK. Potem chciałem być patriotą i zmieniłem oba żródła na serwery polskich uczelni bodajże UW i agh to chyba(podejrzewam) Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Zresztą nieważne, po tej zmianie nie znajduje mi żadnych nowych aktualizacji pakietów. Od paru dni wpisuje sudo apt-get update oraz sudo apt-get upgrade i nic nie znajduje. Po prostu grzecznie wyświetla że 0 nowych aktualizacji. Czy to możliwe?? Jak poprzednio korzystałem z fedory to codziennie yum coś znajdował i instalowałem aktualizacje. Dodam jeszcze że zmieniałem ponownie na hamerykańskie i angolskie Wink serwery i tak samo za każdym razem sudo apt-get update i potem upgrade i też nic nie znajdował.

Prosze o poprawe jeśli coś żle robie Smile
Odpowiedz
#2
0
Okres świąteczny.
Raczej normalne.
Odpowiedz
#3
0
OK rozumiem. Czyli pewnie ruszy coś po Nowym Roku.
Odpowiedz
#4
0
Menedżer aktualizacji > Widok > Historia aktualizacji

Ostatnie aktualizacje to:
24/12 - firefox, firefox-locale-pl, firefox-locale-en
16/12 - firefox, firefox-locale-pl, firefox-locale-en, gnome-system-monitor
Odpowiedz
#5
0
Jeżeli po wejściu do Menedżera aktualizacji nie pojawia Ci się monit z prośbą o wybranie innego ("lepszego) serwera to znaczy, że nie ma się czym specjalnie przejmować.

To, że inne dystrybucje są częściej aktualizowane nie powinno tu nic sugerować. W Mincie aktualizacje są częste... Czasem nawet mnie to irytowało.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości