Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Siema czy w Linux jest skrót klawiszowy jak Windows P. Nie mogę znaleźć
#1
0
Problem wydaje się banalny ale nie umiem go rozwiązać. Szukam takiej opcji jak tryby prezentacji w Windows. Chodzi mi wyświetlaj tylko na drugim ekranie. Po prostu chce aby laptop wygłaszał ekran jak podpinam go do tv. Jestem nowy i to mój pierwszy kontakt z Linuxem. Może jest opcja pobrania przez terminal takiej opcjia albo dodanie skrótu klawiszowego.
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Siema czy w Linux jest skrót klawiszowy jak Windows P. Nie mogę znaleźćU mnie jak podłączę laptop (Lenovo ideapad330) taką funkcję pełni klawisz F10.
Działa gdy podpinam laptopa do tv przez port hdmi.
Przetestowane na Debianie z Cinnamonem. Wydaje mi się, że w Linux Mint powinno być podobnie.
Musisz trochę sam pokombinować bo w zależności od sprzętu i środowiska może być inaczej.
Odpowiedz
#3
0
Dzięki działa. Jesteś wielki, trochę może gorzej niż w Windows. Ale jest ok. Jedyny minus to ekran tv ucina o 2 cm, w sensie nie wypełnia całkowicie, ale jeszcze z tym powalczę. Dziękuję.
Odpowiedz
#4
0
Próbuj... Czasem trzeba nacisnąć na ten klawisz więcej niż 1 raz aby osiągnąć zamierzony efekt. Ale generalnie u mnie działa to dobrze.
Możesz też próbować:
Menu > Ustawienia (Preferencje) > Ekran
I tam cos pokombinować jesłi system sam nie potrafi prawidłowo wykryć odpowiedniej rozdzielczości dla podłączonego monitora/odbiornika tv.
Odpowiedz
#5
0
Odnośnie tego ucinania obrazu na TV to czasem trzeba też w ustawieniach TV pogrzebać i ustawić odpowiednio opcję: overscan lub coś podobnego, bo różnie to producenci nazywają.
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości