Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy warto aktualizować kernela i jak to robić?
#1
0
Czy warto aktualizować kernela i jak to robić?
Odpowiedz
#2
1
Better response on post RE: Czy warto aktualizować kernela i jak to robić?Aktualizacje jądra na którym obecnie pracuje system są dostarczane automatycznie poprzez Menedżera aktualizacji. Każda z nich poprawia bezpieczeństwo albo działanie systemu więc blokowanie ich nie jest zalecane.

Menedżer aktualizacji pozwala także na "ręczną" instalację innych jąder Linuksa. Robimy to w przypadku problemów z działaniem komputera. Na przykład kiedy obecne jądro nie posiada sterowników dla najnowszego sprzętu. Instalacja takich jąder bez powodu nie jest polecana ponieważ są mniej stabilne.
Odpowiedz
#3
0
Czyli jak ostatnia wersja kernela w menedżerze aktualizacji to 5.4.0-60 to jest to jądro pewne i nie powinno stwarzać problemów.

Najnowszy jednak kernel to 5.11 i nim nie należy sobie zaprzątać głowy?
Odpowiedz
#4
1
Better response on post RE: Czy warto aktualizować kernela i jak to robić?5.4.0-60 to obecnie najlepszy wybór. Powyżej jedynie 5.8 poleca się w Mincie tym którzy mają problemy z najnowszym sprzętem.
Odpowiedz
#5
0
Dzięki.
Odpowiedz
#6
0
W moim starym laptopie HP Pavilion g6-1306se, z dedykowanym kernelem 5.4, były problemy z przytłumionym dźwiękiem, a w jednej wersji z brakiem Wi-Fi (sterowniki własnościowe i otwarte). W 5.8 także nie było Wi-Fi.
Po zainstalowaniu jądra 5.11, nie ma żadnych problemów, a komputer lepiej pracuje.Tak więc różnie z tym bywa Smile
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
Odpowiedz


Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości