Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mikrofon-problem komunikatory Team speak /discord a gry
#1
0
Cześć wszystkim, 

Mam mały problem z rejestracją dźwięku przez mikrofon, otóż:
jeśli mam włączony tylko komunikator (niech to będzie team speak) to wszystko jest ok, ale problem pojawia się przy działaniu jednocześnie gry (nieważne czy natywna na linuxa czy przez wine/proton/lutris) i komunikatora. Przy działających grach, mikrofon nie rejestruje dźwięku (osoby w komunikatorze mnie nie słyszą, ale "pasek/wskaźnik" jak mówię się porusza). W opcjach pulseaudio nie mam wyciszonego mikrofonu. Problem znika jeśli w grze wyciszę wszystkie dźwięki audio. No może niektórzy powiedzą po co ci dźwięk w grach... no ale ja jednak wolę pograć z dźwiękiem i mieć jednocześnie możliwość komunikacji z ludźmi przez komunikatory. 

Problem występuje przy wszystkich dystrybucjach jakie przetestowałem (19.1/2/3 i obecnej 20.1). 
Przetestowane komunikatory: Team speak, discord, skype. 

Możliwe, że mam coś namieszane w kanałach audio, ale nawet nie wiem gdzie zacząć szukać rozwiązania. 

Będę wdzięczny za każdą pomoc w rozwiązaniu w/w problemu.
Odpowiedz
#2
0
Na dźwięku znam się jak kura na pieprzu, ale czasem pomaga reset... pulseaudio -k
Odpowiedz
#3
0
Cóż... Nie zdarzyło mi się jednocześnie grać i korzystać z komunikatora do rozmów głosowych ale...
Miewam podobny problem z mikrofonem w MS Teams uruchomionym w przeglądarce Chrome. Jeśli jest otwarta inna zakładka np. ze stroną korzystającą z multimediów to czasem w Teamsach mikrofon nie działa. Ja słyszę uczestników spotkania... Oni mnie nie słyszą.
Niestety jedyną radą jaką na to znalazłem to - pozamykać zbędne zakładki i wszystko co korzysta z dźwięku a nie jest potrzebne.
I ponownie zalogować się do Teams... Ale to raczej problem przeglądarki, a nie całego systemu.


Natomiast...
Uruchomiony np. odtwarzacz Rhythmbox nie przeszkadza w jednoczesnym nagrywaniu dźwięku z mikrofonu.
Dla eksperymentu jednocześnie użyłem Cheese do nagrania wideo z dźwiękiem oraz innego programu do nagrania audio i... też działa.

Dodatkowo...
Z opisu widzę, że używasz środowiska XFce. Próbowałeś czegoś innego?
Mam takie subiektywne wrażenie, że w Mate i Cinnamon działa to lepiej.

Na co dzień używam dźwięku zintegrowanego. Ale laptop z Xfce potrafił mnie kiedyś zmusić do korzystania z zewnętrznej karty dźwiękowej na usb aby możliwe było korzystanie z mikrofonu. 

Pozdr
M
Odpowiedz
#4
0
Ustawienia Pulseaudio...
Zakładka nagrywanie - wszystkie strumienie,
Urządzenia wejściowe - wszystkie....,
Konfiguracja - Dupleks stereo...

Może tak?
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości