Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Problem z dekoracją okien, brak ramki i cienia.
#1
0
Cześć,

Mam problem z oknami. Nie wiem jak, ale zniknęła ramka okna i cień, przez co zawartość okien, gdy są nad innymi oknami staje się mało czytelna.
Próbowałem zmieniać motywy, dodawać nowe, ale nic z tego.

Tak wygląda narożnik okna na białym tle.

[Obrazek: LHhMPAM.png]
A tak powinien:

[Obrazek: 5LfmOcz.png]
pozdrawiam.
#2
0
Zakładając, że chodzi o Cinnamon - spróbuj tak:
Zainstaluj dcof-editor:
Kod:
sudo apt install dconf-editor
uruchom go i wklikaj się do takiej lokalizacji: /org/onboard/window/window-decoration
Domyślna wartość to fałsz.

Coś grzebałeś? Jakiś nowy styl, czy coś w wyglądzie? Efekty?

Edytowane: zmieniłem ścieżkę.


EDIT2:
Inaczej:
Edytuj dwuklikiem plik gtk-3.0 w lokalizacji: /home/twój-user/.config/
Wklej na końcu:
Kod:
.window-frame {box-shadow: 15;}
.window-frame:backdrop {box-shadow: 15;}
gdzie 15 to "rozmiar cienia" Smile
#3
0
(04-03-2021, 18:46)yahoob3 napisał(a): Zakładając, że chodzi o Cinnamon - spróbuj tak:

Tak to Cinnamon.

Cytat:Uruchom go i wklikaj się do takiej lokalizacji: /org/onboard/window/window-decoration
Domyślna wartość to fałsz.

Niestety nie ma takiej lokalizacji. Jest samo window.

Cytat:Coś grzebałeś? Jakiś nowy styl, czy coś w wyglądzie? 

To jest świeża instalacja.

Cytat:Inaczej:
Edytuj dwuklikiem plik gtk-3.0 w lokalizacji: /home/twój-user/.config/

gtk-3.0 jest u mnie katalogiem i jest tam tylko plik bookmarks
#4
1
Better response on post RE: Problem z dekoracją okien, brak ramki i cienia.Sprawdź, czy masz taką ścieżkę w dconf: /org/gnome/metacity/compositing-manager jeśli tak - powinien być włączony...

Nie instalowałeś przypadkiem systemu z parametrem nomodeset? Lub masz taki parametr ustawiony w grub?
#5
0
(04-03-2021, 21:58)yahoob3 napisał(a): Sprawdź, czy masz taką ścieżkę w dconf: /org/gnome/metacity/compositing-manager jeśli tak - powinien być włączony...

Jest taka ścieżka i jest domyślnie włączone.

Cytat:Nie instalowałeś przypadkiem systemu z parametrem nomodeset? Lub masz taki parametr ustawiony w grub?

Tak, mam to ustawione i z takim parametrem instalowałem, bo inaczej się Mint nie bootował, ale np. w świeżo założonym koncie na tej samej instalacji jest ok.
#6
0
Spróbuj wyłączyć w dconf to, o czym pisałem wyżej, zapisać, przelogować się, włączyć i znów się przelogować.
Jeśli nic to nie zmieni, pomyśle jutro. Dziś już myślenie mode off. Wink

EDYTA:
Spróbuj wykonać: PPM na panelu (tym na dole), Rozwiązywanie problemów, przywróć ustawienia domyślne. Tyle na dziś wymóżdżyłem Wink
#7
0
(04-03-2021, 22:16)yahoob3 napisał(a): Spróbuj wyłączyć w dconf to, o czym pisałem wyżej, zapisać, przelogować się, włączyć i znów się przelogować.
Jeśli nic to nie zmieni, pomyśle jutro. Dziś już myślenie mode off. Wink

Nic nie daje, np
org/gnome/metacity/compositing-manager
było już domyślnie włączone. Z innymi parametrami było jak wyżej pisałem.
Usunąłem też nomodeset w grubie i też nic.


Cytat:Spróbuj wykonać:  PPM na panelu (tym na dole), Rozwiązywanie problemów, przywróć ustawienia domyślne. Tyle na dziś wymóżdżyłem Wink


Zresetowało panel. Reszta nietknięta.
#8
0
A na nowym użytkowniku jak jest?
#9
0
(05-03-2021, 09:02)dedito napisał(a): A na nowym użytkowniku jak jest?

Na nowym jest ok. Założyłem już wcześniej, aby porównać configi Cinnamona, ale generalnie nie widzę różnic, a jednak na nowym są ramki i cienie.
Pozostanie mi z tym żyć, bo to nawet nie chodzi o aspekt wizualny, a o czytelność. Jak okna się przykrywają, to się tła zlewają.
Jak na razie nie chce mi się na nowe konto przesiadać, bo ledwo to skonfigurowałem. Lapciak firmowy i gazylion rzeczy jest do instalacji i skonfigurowania.

Edit:
yahoob3 miał rację. Pierwotnym powodem była instalacja z pena z ustawionym nomodeset. Znalazłem dokładnie ten sam case w necie, ale niestety bez rozwiązania.
#10
0
Spróbuj jeszcze takiego resetu:
Najpierw kopia: dconf dump /org/cinnamon/ > cinnamon_desktop_kopia
I reset: dconf reset -f /org/cinnamon/
Jak nie masz dconf to musisz doinstalować np. menadżerze oprogramowania


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości