Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Brak paska zadań na dodatkowym monitorze
#1
0
Linux Mint 20.1 64 bit Cinnamon. Do małego laptopa postanowiłem podłączyć duży monitor. Udało mi się ustawić wyświetlanie podstawowych ikon, ale nie mam paska zadań i przycisku start na nim. Jaki taki poradnik znalazłem, ale to jest na Desktop Mate i w Cinnamon nie ma takich rzeczy. Ten monitor ma przesuwanie ekranu - więc "pojechałem" z ekranem do góry myśląc że pasek zadań jest poza krawędzią ekranu, ale pod ekranem pokazał się czarny ekran i nie było paska zadań. Proszę o jakąś pomoc w temacie.
#2
0
W ustawieniach ustaw ten sam obraz i tą samą rozdzielczość,jak rozdzielczość ekranu monitora jest większa to panel będzie uciekał.
#3
0
(25-03-2021, 06:20)D35CART35 napisał(a): W ustawieniach ustaw ten sam obraz i tą samą rozdzielczość,jak rozdzielczość ekranu monitora jest większa to panel będzie uciekał.

No tak - ale jak dojść do "Panel Sterowania" --> Ekran z linii poleceń bo przecież menu start nie ma .
#4
1
Better response on post RE: Brak paska zadań na dodatkowym monitorzeA jeśli naciśniesz klawisz Super (ten z logo Windows) nie pojawi się menu?
Ustawienie tego samego ekranu na obydwu monitorach można uzyskać też wciskając odpowiedni klawisz funkcyjny, który służy do przełączania obrazu. Jedną z opcji jest tam też "ten sam obraz na wszystkich monitorach".
#5
1
Better response on post RE: Brak paska zadań na dodatkowym monitorze
(25-03-2021, 07:03)Colnet napisał(a):
(25-03-2021, 06:20)D35CART35 napisał(a): W ustawieniach ustaw ten sam obraz i tą samą rozdzielczość,jak rozdzielczość ekranu monitora jest większa to panel będzie uciekał.

No tak - ale jak dojść do "Panel Sterowania" --> Ekran z linii poleceń bo przecież menu start nie ma .
No to powiedz bo ja czegoś nie rozumiem, to panelu nie ma na laptopie czy na dodatkowym monitorze?
Bo u mnie na dodatkowym monitorze też nie ma panelu, ale na laptopie normalnie jest i nie ma problemu z zarządzaniem ekranami.
Napisz jaki dokładnie chcesz osiągnąć efekt.

Dodano po pewnym czasie:
@yahoob3 Nie wiem, ale u mnie nie ma takiego klawisza, za to jest tak jak napisałem powyżej.
#6
0
(25-03-2021, 09:42)D35CART35 napisał(a):
(25-03-2021, 07:03)Colnet napisał(a):
(25-03-2021, 06:20)D35CART35 napisał(a): W ustawieniach ustaw ten sam obraz i tą samą rozdzielczość,jak rozdzielczość ekranu monitora jest większa to panel będzie uciekał.

No tak - ale jak dojść do "Panel Sterowania" --> Ekran z linii poleceń bo przecież menu start nie ma .
No to powiedz bo ja czegoś nie rozumiem, to panelu nie ma na laptopie czy na dodatkowym monitorze?
Bo u mnie na dodatkowym monitorze też nie ma panelu, ale na laptopie normalnie jest i nie ma problemu z zarządzaniem ekranami.
Napisz jaki dokładnie chcesz osiągnąć efekt.

Dodano po pewnym czasie:
@yahoob3 Nie wiem, ale u mnie nie ma takiego klawisza, za to jest tak jak napisałem powyżej.
Dziękuję za odpowiedź. Zrobiłem to na laptopie, wprawdzie zniknęły ikony na pulpicie monitora, ale okazało sie że "ekran główny" to jest wartość przechodnia  - ustawiłem i wszystko pracuje już nas monitorze. Temat do zamknięcia.
#7
0
Zamykam.
Bez Solved, gdyż brak opisu rozwiązania.
#8
0
W uzupełnieniu...
Panel do dodatkowego monitora można dodać poprzez PPM na panelu na głównym monitorze, dodaj nowy panel - pojawią się panele wokół obydwu ekranów - trzeba kliknąć ten, który chce się dodać, np. dolny na drugim ekranie i ręcznie dodać do niego odpowiednie applety.
Będzie to wyglądało, np. tak:
[Obrazek: AYk9YLG.png]
#9
0
Teraz to Solved Big Grin


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości