Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Uszkodzony "Cinnamon" po deinstalacji Klawiatury wirtualnej.
#1
0
Po deinstalacji wspaniałego, niezawodnego systemu o uroczej nazwie "Klawiatyra wirtualna", po ponownym uruchomieniu systemu "Mint-cinnamon", ukazują się figlarne komunikaciki, które przytaczam poniżej. (Deinstalacja z prawokliku w "Menu.)

Cytat:Unable to launch "cinnamon-session-cinnamon" X session – – –
falling back to default session.

Cytat:Failed to load session "cinnamon"
[ Wyloguj ]

Po kliknieciu powyższego "Wyloguj", system przechodzi do ekranu logowania. Przy próbie logowania, ponownie komunikaty jw. i tak w kółeczko.

Ma to oczywiście wiele uroku i nie jestem pewien czy chciałbym to poprawiać? Ale tak teoretycznie, na wszelki przypadek - gdyby zechciał, to co powinienem zrobić?
#2
0
Próbowałeś? https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...5#pid11955
Tylko jeśli nie możesz się zalogować to przez opcje zaawansowane... włączenie sieci, potem wiersz polecenia i instalacja.

Nie bądź złośliwy Smile
Tu naprawdę zaglądają dzieci. W tym zalewie syfu z mediów bądźmy światełkiem Wink

EDIT:
Przeniosłem wątek.
#3
0
(30-03-2021, 07:25)yahoob3 napisał(a): Nie bądź złośliwy Smile

Ależ ja wcale nie jestem złośliwy. Nie, nie, nie. Ja jestem wkurzony, a to jest różnica. Dwa dni pracy i ostatni ruch, przy którym czułem już wyraźną satysfakcję z dobrze wykonanej pracy, niweczy wszystko co w tym czasie wykonałem. Wiem, wiem... pewnie powiesz że to nie jest wcale najgorsze co mogło mnie spotkać, bo np. AIDS lub cholera, to gorsze nieszczęścia. No i tu miałbyś rację. Zatem już się cieszę że nie spotkało mnie coś gorszego. Big Grin
Ale i tak jestem wkurzony.

P.S.
Nic nie ruszę, bo w konsoli nie mam sieci i nie udało mi się jej uruchomić. Możliwe że nie potrafię.
#4
0
Na ekranie logowania wciśnij Ctrl+ALT+F1, powinieneś mieć dostęp do konsoli z aktywnym już dostępem do Internetu.
Ewentualnie jak uruchomisz w trybie awaryjnym to wpisujesz:
Kod:
ip address
aby sprawdzić nazwę karty i czy otrzymała adres IP
jak nie otrzymała to wpisujesz jeszcze:
Kod:
dhclient nazwa_karty

Dodatkowo wrzuć wynik tail -n 50 ~/.xsession-errors
#5
0
"Klawiatura wirtualna" jest integralną częścią Cinnamon. Odinstalowanie jej usunęło pakiety:
cinnamon
cinnamon-dbg
mint-meta-cinnamon

Jeżeli używasz "Timeshift" to możesz odtworzyć system z migawki poprzez pendrive z Mintem Live.
#6
0
(30-03-2021, 16:57)dedito napisał(a):
Kod:
ip address
aby sprawdzić nazwę karty i czy otrzymała adres IP
jak nie otrzymała to wpisujesz jeszcze:
Kod:
dhclient nazwa_karty

Dodatkowo wrzuć wynik tail -n 50 ~/.xsession-errors

Sieć uruchomiłem, punkt dla ciebie. Ale żadne "update" czy "upgrade" niczego nie zmienia.
Polecenie które podałeś generuje komunikat że "nie ma takiego pliku ani katalogu".

Dodano po pewnym czasie:
@magnus napisał że ta deinstalacja wykasowała pół systemu, więc chyba dam sobie spokój z tym odzyskiwaniem. Migawkę z "Timeshift" miałem właśnie zrobić po zakończeniu konfiguracji. Niestety... .
#7
0
Jaka decyzja?
#8
0
Oczywiście - czeka mnie ponowna instalacja i ponowna zabawa z dostosowaniem. Zastanawiam się tylko czy nie zainstalować Debiana z Cinammon-em. Oba systemy mają dla mnie plusy, ale i minusy. Oba też, nie są pozbawione błędów. Muszę się dobrze zastanowić. Właśnie zajrzałem na komputer z Debianem+Cinnamon. Okazuje się że tam, w Menu, pod prawoklikiem nie ma opcji "Odinstaluj". W LMDE odinstalowałem w ten sposób kilka niepotrzebnych mi aplikacji - bez problemu. Aż w końcu przejechałem sie na Klawiaturze wirtualnej. Jest to oczywiście błąd w systemie, bo nie powinno być takiej możliwości w przypadku integralnych elementów systemu. No ale cóż, stało się. Dziękuję wszystkim za zainteresowanie. Pozdrawiam.
#9
0
System musiał informować, że będzie usuwać całe środowisko.
Zamykam.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości