Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Firefox - ustawienia zaawansowane
#1
0
Cześć, będzie nowy poradnik na temat zaawansowanych ustawień Firefoxa?
Odpowiedz
#2
0
Raczej nie będzie ponieważ te ustawienia zmieniają się zbyt szybko po aktualizacjach Firefox. Na przykład w starym poradniku większość ustawień dotyczyła wyłączenia telemetrii (zbierania danych przez serwery Mozilla) co jest obecnie niepotrzebne ponieważ telemetria jest teraz domyślnie wyłączona.
Poza tym wiele z tych ustawień może ograniczać funkcjonalność nowych stron internetowych co wymaga ciągłych testów.
Możemy na forum dyskutować na temat poszczególnych ustawień i każdy na własną odpowiedzialność zdecyduje czy je stosować.

Po ostatniej aktualizacji nowe zakładki dodawane są domyślnie do paska zakładek. Dla kogoś kto nie używa paska zakładek to może być denerwujące. Żeby wyłączyć tą funkcję wystarczy zmienić ustawienie browser.bookmarks.defaultLocation z toolbar na unfiled
Odpowiedz
#3
0
Wszystko jasne dzięki Smile
Odpowiedz
#4
0
A ten projekt nie wystarczy? Big Grin
https://github.com/pyllyukko/user.js
Odpowiedz
#5
0
Jeżeli ktoś ma dużo wolnego czasu (albo problemy z zaśnięciem) to ten projekt wygląda nawet na większy i bardziej aktualny:
https://github.com/arkenfox/user.js
Odpowiedz
#6
0
Tak czy inaczej, można sobie dodać podgląd na RSS commit'ów na github'ie i być zawsze na bieżąco. Big Grin
Odpowiedz
#7
0
W ten sposób można być na bieżąco ze zmianami w tych projektach ale to co oni proponują to jest tylko szablon który trzeba dostosować do własnych potrzeb, więc nie unikniemy godzin spędzonych na poznawanie setek ustawień, żeby podjąć właściwe decyzje.
Odpowiedz
#8
0
Nie da się poznać zaawansowanych ustawień bez poświęcania czasu na ich zrozumienie, to chyba logiczne. Big Grin Chodzi jednak o to, że gdy twórcy projektu będą wprowadzać jakieś zmiany, np. wynikające z dodania nowych funkcji w nowszych wersjach FF, to mając te zmiany na RSS, bez problemu będzie można ustalić co dokładnie zostało zmienione i z jakiego powodu.
Odpowiedz


Skocz do:
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości