Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Niska prędkość WiFi (21Mbps)
#1
0
Dzień dobry,
Pozwoliłem sobie napisać na tym forum w takim luźnym dziale w akcie desperacji.
Pisałem na https://miuipolska.pl oraz na https://forum.android.com.pl
Wydawać by się, że tam siędzą ludzie chętni aby doradzać, pomagać. 
Otóż, chyba nie bardzo.
Tu na tym forum, zaglądając codziennie dostrzegam ludzi z pasją, którzy chcą pomagać.
Dlatego swój problem opiszę tutaj, mając nadzieję, że moderatorzy nie wywalą tego w niebyt. ;-)
W końcu to Hyde Park. :-)
Napewno znajdą się tu osoby które znają się na sprawach sieciowych.
Do rzeczy.
Mam telefon Xiaomi Redmi Note 8 Pro.
W specyfikacji tego telefonu na telepolis.pl jest napisane że karta sieciowa jest w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac.
Łącze w domu mam do 100Mbps. Na laptopie uzyskuję po WiFi 90-93Mbps.
W telefonie max 21Mbps.
Z czego to wynika skoro teoretycznie karta sieciowa 802.11a/b/g/n/ac spokojnie powinna dać radę?
Dodam, że router działa tylko w paśmie 2.4Ghz. Więc sugestie na temat przełączania na 5Ghz raczej odpadają.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie, pomysły, rady.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#2
1
Odpowiedz
#3
0
Pompio, teraz przez Ciebie wchodząc do Hyde Parku trzeba uważać, bo się strasznie ślisko od tej wazeliny zrobiło Big Grin Big Grin

Sorry, MSPANC Big Grin
Z resztą... dział odpowiedni Big Grin
Odpowiedz
#4
0
(19-04-2021, 17:43)yahoob3 napisał(a): Pompio, teraz przez Ciebie wchodząc do Hyde Parku trzeba uważać, bo się strasznie ślisko od tej wazeliny zrobiło Big Grin Big Grin

Sorry, MSPANC Big Grin
Z resztą... dział odpowiedni Big Grin

Oj tam, bez przesady z tą wazeliną.  Big Grin Za stary jestem na wazeliniarstwo. Big Grin

Swoją drogą, miałem chyba rację. Pierwsza odpowiedź i juz jakiś konkret.
Link od kolegi dedito kieruje na pewne informacje, które sprawiły, że nagle mój telefon osiągnął prędkość ponad 40Mbps. :-)
Jeszcze muszę dokładnie się zagłębić w treść. Nie znam angielskiego, takżę u mnie to trochę wolniej trwa. ;-)

Dodano po pewnym czasie:
(19-04-2021, 17:02)dedito napisał(a): https://piunikaweb.com/2020/09/14/waitin...nd-inside/

Dzięki, coś się zaczyna dziać. ;-)
Odpowiedz
#5
0
Nie ma czegoś takiego, jak "stary". Na ostatnie urodziny dostałem taką dedykację do pióra:
Cytat:Licznik nie ważny lecz siła ducha.
Trzeba być młodym duchem a licznik posłucha
Wszystkiego najlepszego dla 30-latka z 20-letnim doświadczeniem!"
I tego się trzymajmy... doświadczenia Big Grin

A tak w temacie, to aktualizacje Androida to podstawa.
Co do angielskiego... mam zainstalowane rozszerzenie w przeglądarce Tłumacz Google - daje radę Wink
Odpowiedz
#6
1
Better response on post RE: Xiaomi Redmi Note 8 Pro - Niska prędkość WiFi (21Mbps)Tu masz wersję z translatora:
https://translate.google.com/translate?s...nd-inside/
Najważniejszy wycinek:
Cytat: Jeśli masz problemy z szybkością internetu w telefonie komórkowym, wykonaj te proste czynności!

1. Przesuń górny ekran i znajdź następujące przyciski: WI-FI, Bluetooth, dane mobilne, GPS i tryb samolotowy
Pomysł polega na tym, że przycisk Bluetooth powinien włączać się automatycznie po włączeniu trybu
samolotowego 2. Włącz Redmi Note 8 WI -FI, dane mobilne, GPS i dezaktywuj Bluetooth. Po włączeniu trybu samolotowego (Bluetooth) powinien się automatycznie włączyć, a następnie wyłączyć Bluetooth, a następnie tryb samolotowy. Teraz wystarczy włączyć Wi-Fi, a prędkość Internetu powinna wrócić do normy. Przetestuj też prędkość internetu, aby sprawdzić, czy to naprawdę działa!

Jeśli to nie zadziała, wykonaj następujące czynności:
1. Wyłącz wszystkie przyciski z wyjątkiem Synchronizuj i Wibracja. Następnie włącz tryb samolotowy, a Bluetooth powinien włączyć się automatycznie. Następnie wyłącz Bluetooth, a następnie tryb samolotowy. Włącz Redmi Note 8 WI-FI i wreszcie prędkość Internetu powinna wrócić do normy.
Odpowiedz
#7
0
(19-04-2021, 20:10)yahoob3 napisał(a): Nie ma czegoś takiego, jak "stary". Na ostatnie urodziny dostałem taką dedykację do pióra:
Cytat:Licznik nie ważny lecz siła ducha.
Trzeba być młodym duchem a licznik posłucha
Wszystkiego najlepszego dla 30-latka z 20-letnim doświadczeniem!"
I tego się trzymajmy... doświadczenia Big Grin

A tak w temacie, to aktualizacje Androida to podstawa.
Co do angielskiego... mam zainstalowane rozszerzenie w przeglądarce Tłumacz Google - daje radę Wink

Więc jesteśmy facetami ze sporym doświadczeniem. Big Grin  
Android jak najbardziej aktualny. ;-)

Dodano po pewnym czasie:
(19-04-2021, 20:21)dedito napisał(a): Tu masz wersję z translatora:
https://translate.google.com/translate?s...nd-inside/
Najważniejszy wycinek:
Cytat:    Jeśli masz problemy z szybkością internetu w telefonie komórkowym, wykonaj te proste czynności!

    1. Przesuń górny ekran i znajdź następujące przyciski: WI-FI, Bluetooth, dane mobilne, GPS i tryb samolotowy
    Pomysł polega na tym, że przycisk Bluetooth powinien włączać się automatycznie po włączeniu trybu
    samolotowego 2. Włącz Redmi Note 8 WI -FI, dane mobilne, GPS i dezaktywuj Bluetooth. Po włączeniu trybu samolotowego (Bluetooth) powinien się automatycznie włączyć, a następnie wyłączyć Bluetooth, a następnie tryb samolotowy. Teraz wystarczy włączyć Wi-Fi, a prędkość Internetu powinna wrócić do normy. Przetestuj też prędkość internetu, aby sprawdzić, czy to naprawdę działa!

    Jeśli to nie zadziała, wykonaj następujące czynności:
    1. Wyłącz wszystkie przyciski z wyjątkiem Synchronizuj i Wibracja. Następnie włącz tryb samolotowy, a Bluetooth powinien włączyć się automatycznie. Następnie wyłącz Bluetooth, a następnie tryb samolotowy. Włącz Redmi Note 8 WI-FI i wreszcie prędkość Internetu powinna wrócić do normy.

Tak, ja sobie ten cały tekst przetłumaczyłem.
Sytuacja wygląda następująco.
Wszystkie te czynności spowodowaly, że transfer skoczył mi do nawet 43Mbps.
Problemem jest to, że po jakiejś godzince znowu spada do około 20. :-(
Wygląda na to że Xiaomi ma z tym problem. :-(
Odpowiedz
#8
0
Sprawdź jeszcze na innym routerze lub zrób sobie hotspota na kompie.
Odpowiedz
#9
0
(20-04-2021, 08:38)dedito napisał(a): Sprawdź jeszcze na innym routerze lub zrób sobie hotspota na kompie.

Dzięki, z tym routerem innym sprawdzę.
A jeśli chodzi o hotspota, to w jakim celu miałbym to robić, nie bardzo rozumiem.
Poza tym na moją skromną wiedzę, jeśli posiadam w lapku jedną kartę Wifi, to hotspota chyba nie dam rady zrobić.
Odpowiedz
#10
0
1 karta wifi wystarczy na hotspota.
Cel jest taki, aby sprawdzić, jaką prędkość osiągniesz na takim połączeniu.
https://forum.linuxmint.pl/showthread.ph...4#pid11984
Odpowiedz


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości