Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Jak nagrać obraz win 10 (6,4 GB) na bootowalny pendrajw lub płytę w linux mint
#1
0
Witam
Chciałbym nagrać obraz win 10 z pliku iso na bootowalny pendrajw lub płytę
Sprawa banalna, ale cały czas mam pod górkę
Koniecznie chcę w linux mint bo obawiam się że mój komputer jest zawirusowany

Płyta
Wkładam płytę DL 8,4 GB i odpalam brasero. Jest ok dopóki nie wskażę pliku iso do nagrania. Wtedy pokazuje mi że płyta jest za mała, że ma 2,4 GB wolnego miejsca, mimo że wcześniej brasero pokazywało 8,4 GB

Pendrajw
Próbowałem różnych sposobów. Przez polecenie nagraj obraz na pendrajwa, przez dd. W tych przypadkach jakby te działania zmieniały pendrajwa i po wpięciu do zainstalowanego windowsa go nie widzi i chce formatować.
Więc zamontowałem obraz i po prostu skopiowałem dane na pendrajwa. Teraz format plików win widzi, ale przy rozruchu nie chce z niego wystartować. Być może kwestia ustawień biosa. Próbowałem ze wszystkich portów usb. Format plików pendrajwa jest ntfs bo fat 32 nie pójdzie bo w obrazie jest jeden plik 5 GB

Programów typu woeusb i innych nie próbowałem

Pacjent to Lenovo X230
Prośba o pomoc
#2
0
(22-04-2021, 09:04)dexter20 napisał(a): Płyta
Wkładam płytę DL 8,4 GB i odpalam brasero. Jest ok dopóki nie wskażę pliku iso do nagrania. Wtedy pokazuje mi że płyta jest za mała, że ma 2,4 GB wolnego miejsca, mimo że wcześniej brasero pokazywało 8,4 GB

Może zamiast Brasero, spróbuj użyć K3B?
Życzyłbym sobie, by mnie otaczali
Ludzie otyli, przyczesani gładko,
Po których widać, że zdrowo śpią w nocy.
Spójrz na Kasjusza: chudy, jakby głodny;
Zbyt wiele myśli; tacy najgroźniejsi.



#3
0
Zwykła płyta nie wystarczy. Obraz po instalacji jest większy niż może zostać nagrany na zwykłym DVD.
Polecam instalację na pendrivie - wymagana pojemność to 8 GB.
Zrobisz to Rufusem, lub WoeUSB.
#4
0
Zgadzam się z tymi, którzy sugerują, że lepiej na pendrive a nie na płytę DVD.

Z własnego doświadczenia...
Do utworzenia bootowalnego pendriva wystarczało mi użycie tego co już i tak mam w systemie... Czyli gnome-disk-utility.

Tworzenie bootowalnego dysku jest tu dosyć proste. Wybierasz napęd a z menu przywróć obraz dysku.
Działa mi to tak z obrazami iso linux jak i windows.
#5
0
(22-04-2021, 09:04)dexter20 napisał(a): Programów typu woeusb i innych nie próbowałem

Spróbuj z WoeUSB - klik.
[Obrazek: 96ae32b114e54.jpg]
#6
0
Udało mi się nagrać obraz na płytę dwuwarstwową i zainstalowałem win10. To było dla mnie najprościej
Posłuchałem Ontosa i nagrałem przez k3b bez problemu

Dziękuję wszystkim serdecznie za pomoc
Pozdrawiam


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości