Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Instalacja Minta na Acer SP111-32N.
#11
0
Po wpisaniu komendy ubiquity -b ukazuje sie taka odpowiedz :
Kod:
/usr/bin/ubiquity:74: DeprecationWarning: the imp module is deprecated in favour of importlib; see the module's documentation for alternative uses.le
Ale jednoczesnie pojawia znane okienko instalatora z wyborem jezyka.Teraz rodzi sie pytanie czy zignorowac ta odpowiedz i kontynuowac instalacje czy tez cos zrobic.
#12
0
Internety podpowiadają, że to może być wina kończącego żywot pendriva, niepoprawnie nagrane ISO także może być przyczyną.
#13
0
Utworzyłem nowy pendrive , plik iso suma O.K. Instalacja w trybie ubiquity nie udaje się - wpisywałem polecenia z recepty podanej w linku podesłanym przez ciastek 1981 - aż do pkt 6 Instalacji Bootloadera .Wpisywane polecenia nie dają rezultatu. Chyba czas się poddać z powodu niedostatku wiedzy i braku pomysłów. Na marginesie dodam,że niedawno instalacja starszego Minta na bardzo starym komputerze zajęla mi dosłownie moment, ale tam był normalny Bios i elegancko zainstalowało się na nim Ide Arduino.Działa, kompiluje programy bezbłędnie i ładuje wsad do procesora bez problemu.Chyba ten komputer jak to się mówi będzie podstawką pod kwiatki.
Dziękuję wszystkim za poświęcony czas i okazaną pomoc.
#14
1
Better response on post RE: Mint instalacja.
Cytat:Start the installer from the command line, because you want to tell it to NOT install a bootloader. Type “ubiquity --no-bootloader”
Jak będzie wyskakiwał ten błąd, który podawałeś to spróbuj instalacji starszej wersji Minta, czyli 19.3.
Ewentualnie coś najnowszego, Ubuntu 21.04.
#15
1
Better response on post RE: Mint instalacja.BTW co do parametru:

Cytat:-b, --no-bootloader    Do not install a bootloader.
więcej w manualu: ubiquity -h
#16
0
Zainstalowałem Minta w trybie ubiquity i wykonały się polecenia z GitHub. Z jednym zastrzeżeniem - moje pliki oznaczone są jako mmcblk0p1 i 2 , zaś w manualu mmcblk1p1 i 2. Wpisałem moje ale nie wiem czy to jest prawidłowo. Teraz utknąłem bo nie wiem jakie powinny być ustawienia w Bios. Zastanawia mnie również ostatni komentarz w GitHub gdzie jego autor pisze, że dodał wszystkie pliki efi jakie znalazł na partycji EFI. Nie rozumiem jakie znalazł i gdzie je dodał. U mnie folder EFI jest pusty.
#17
0
Którego Minta udało się zainstalować?
#18
0
Może zainstalować to za duże słowo - miałem na myśli instalację z pendrive w trybie ubiquity -b.
Przebiegła do końca aż do ramki testuj dalej. Dotyczy Minta 20 Cinnamon . Bez pendrive nie startuje.
#19
0
Wszystko wskazuje, że zainstalowałeś, także słowo nie jest za duże.
Pozostało doinstalować program rozruchowy (bootloader)
Czyli stoimy w punkcie:
Cytat:It pops up “Installation Complete” - VERY IMPORTANT: click “Continue Testing.” We have more work to do.

(03-06-2021, 12:14)octa napisał(a): Zastanawia mnie również ostatni komentarz w GitHub gdzie jego autor pisze, że dodał wszystkie pliki efi jakie znalazł na partycji EFI. Nie rozumiem jakie znalazł i gdzie je dodał. U mnie folder EFI jest pusty.

Przydałoby się pisać trochę konkretniej.
Zapewne w poradzie chodziło o folder EFI na nośniku instalacyjnym.
Cytat:Manual grub installation with --no-nvram flag definitely does the trick, but that was not the only problem I had with my Acer SP111-31.
After installing grub, I still had "No bootable device found" error while trying to boot the system.
Additionally I had to add "Trusted efi files" and turn off secure boot option in BIOS settings. I've added all *.efi files I found on EFI partition. After that I was able to boot into newly installed Ubuntu OS on my Acer laptop.
#20
0
Pięknie powiedziane "wystarczy doinstalować bootloader" - walczę z tym od wczoraj i głowa pomału robi się jak arbuz. Używając określenia za duże słowo - miałem na myśli to, że dla mnie system jest wtedy zainstalowany gdy po naciśnięciu start niczego nie dotykam i jest gotowy do pracy. Ja natomiast żongluję pendrivem a zapisy znikają po wyłączeniu. Ale już na poważnie, chciałem postąpić zgodnie z omawianą poradą, czyli skopiować pliki z folderu EFI na pendrive na partycję EFI System Partition na dysku, ale tak z marszu to się nie daje wykonać (muszę poszukać w sieci co robię źle ,bo książka została w domu).


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości