Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwiązane Login Loop
#1
0
Witam

Mam problem z login loopem. Wpisuję hasło, ekran się odświeża i tak w kółko. Wcześniej aktualizowałem system oraz zastosowałem komendę "startx" myśląc, że to po prostu przeładuje mi X (bo pojawił się błąd na ekranie - nie chciała zniknąć rozwijana lista ze steama).

Nie wiem więc czy to ja coś nabroiłem, aktualizacja nabroiła czy to jakiś standardowy bug.
#2
0
Dwa najczęstsze powody:
- brak miejsca na dysku (uruchom komputer w rybie Live i otwórz Nemo jako admin pkexec nemo i usuń trochę niepotrzebnych plików. Czasem wystarczy przy oknie logowanie przejście do trybu tekstowego (Ctrl+Alt+F2) wykonanie sudo apt autoremove i powrót do powłoki graficznej (Ctrl+Alt+F7).
Zajętość dysku możesz sprawdzić poleceniem df.

- https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=310453 tu jest wątek związany z .Xauthority.

Zacznij od braku miejsca.
#3
0
Miejsca było w bród, system jest zainstalowany na 120gb dysku z czego ze 100gb jeszcze dzisiaj było wolne
#4
0
To, że było full miejsca nie znaczy, że nadal jest - df i będzie wszystko jasne.
Lub jak pisałem wyżej xauthority...
#5
0
(22-08-2021, 19:25)yahoob3 napisał(a): To, że było full miejsca nie znaczy, że nadal jest - df i będzie wszystko jasne.
Lub jak pisałem wyżej xauthority...

Tak jak myślałem, zajęte 20% dysku.

Zadziałało polecenie RM. Xauthority. Teraz dziala

Dzieki
#6
0
Sprawdź na nowym użytkowniku.
#7
0
Spróbowałem polecenia RM i zadziałało. Całe szczęście, bo nie wiem jak się w trybie tekstowym tworzy nowego użytkownika.
#8
0
RM czyli, co zrobiłeś?
#9
0
Domyślać się można, że kolega przeszedł do trybu tekstowego podczas wyświetlania okna logowania przy pomocy klawiszy Ctrl+Alt+F2, zalogował się na swojego użytkownika i wykonał polecenie:
Kod:
rm .Xauthority
wrócił do powłoki graficznej - Ctrl+Alt+F7 i z menu okna logowania uruchomił ponownie komputer. Smile

Oznaczam i zamykam wątek.


Skocz do:




Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości